Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Cala Gonone

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Cala Fuili

Cala Gonone sa nachádza na brehu zálivu Golfo di Orosei, ktorého pláže patria k najkrajším v Európe, najmä odľahlé Cala Mariolu a Cala Luna, na ktoré sa z Cala Gonone dostanete len loďou.

10 najlacnejších hotelov na Sardínii

Cala Gonone sa nachádza v úžasnej krajine strmých vápencových hôr a už len cesta po kľukatej ceste z náhornej plošiny na pobrežie je veľkým zážitkom.

Pláže a kúpanie

Okrem vyššie spomenutých pláží sa môžete kúpať aj priamo v Cala Gonone.

Nádherné členité pobrežie s kopcovitou kulisou lemuje pokojná promenáda plná malých reštaurácií a obchodíkov. Miestne pláže sú veľmi čisté a pokryté jemným zlatým až červeným pieskom. Sú vybavené požičovňou lehátok a slnečníkov, sprchami, toaletami a rôznymi vodnými športmi.

Pláže v Cala Gonone sú pokojné a intímne s veľmi pohodlnou dostupnosťou - nachádzajú sa prakticky priamo v centre mesta.

Pláž Cala Fuili

Malá cesta vedie na juh smerom k zátoke Golfo di Orosei, na konci ktorej sa nachádza krásna kamienková pláž Cala Fuili. Táto pláž je jednou z najprístupnejších z nádherných zátok zálivu Orosei.

V skutočnosti môžete prísť až k pláži po asfaltovej ceste a zaparkovať na malom bezplatnom parkovisku.

Výlety loďou

Cala Gonone je jedným z centier, odkiaľ sa môžete vydať na výlet loďou pozdĺž pobrežia Golfo di Orosei, kde narazíte na najkrajšie zákutia Sardínie.

Objavte napríklad pláž Cala Luna alebo Cala Mariola a vyberte sa na celodenný výlet loďou.

Spiatočné lístky stoja od 45 eur do 60 eur v závislosti od sezóny a stačí sa prejsť po prístave, kde nájdete množstvo ponúk od rôznych lodných spoločností.

Ubytovanie v Cala Gonone

V Cala Gonone očakávajte najmä menšie ubytovanie v súkromí, apartmány a penzióny. Ceny tu v hlavnej letnej sezóne začínajú na 100 eur za noc pre dvoch, ale ak si ubytovanie rezervujete v dostatočnom predstihu (približne 5-7 mesiacov), môžete sa dostať na ceny pod 90 eur za noc.

Ako sa tam dostať

Do Cala Gonone sa dostanete po novej ceste SP26, ktorá odbočuje z hlavného okruhu okolo Sardínie južne od Dorgali.

Parkovanie v Cala Gonone je spoplatnené a platí sa 0,50 eur za 30 minút, maximálne však 8 eur za deň.

Porovnajte ceny prenájmu áut na Sardínii

Ak nemáte auto z požičovne, do Cala Gonone môžete ísť aj autobusom. Z vnútrozemského mesta Nuoro, do ktorého sa dostanete častými spojmi z Cagliari, Olbie a Sassari, premáva do Cala Gonone autobusová linka 520 4-5 krát denne.

Počas hlavnej sezóny premáva na letisko Olbia aj priamy autobus Deplano.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.