Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Cala Luna

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Cala Luna

Mnohí cestovatelia ju označujú za najkrajšiu pláž na Sardínii , Cala Luna sa tiež pravidelne objavuje v rebríčku "najlepších" pláží na svete.

10 najlacnejších hotelov na Sardínii

Zátoka leží v najodľahlejšej časti východnej Sardínie v oblasti s nádhernými útesmi, skalami a jaskyňami.

Vybavenie a vzhľad pláže

Pláž pokrytú jemným bielym pieskom a obmývanú krištáľovo čistým morom lemujú strmé vápencové útesy, do ktorých boli vyhĺbené zaujímavé jaskyne poskytujúce príjemný tieň. Okrem toho Cala Luna leží pri ústí rieky Ilune, ktorá vytvára malé sladkovodné jazero oddelené od mora pásom piesku.

Na pláži nájdete požičovňu kajakov a vodných bicyklov, malé bistro a väčšiu reštauráciu na okraji údolia Ilune.

Severne od pláže sa môžete po chodníku prejsť asi 30 minút k nádhernej jaskyni Grotta del Bue Marino.

Ako sa tam dostať

Cala Luna sa nachádza v oblasti bez ciest, takže sa k nej dostanete len pešo alebo loďou.

Loďou

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na pláž, je loďou. Niekoľko lodných spoločností vypláva najmä z letovísk Cala Gonone (asi 1 hodina plavby) a Arbatax (asi 2 hodiny plavby). Ceny spiatočných lístkov sa pohybujú od 45 eur do 60 eur. Príklady lodných spoločností:

Pešo

Na pláž Cala Luna sa dostanete aj pešo z dvoch miest. Vždy počítajte s kamenistou cestou vedúcou popri skalách a útesoch, preto sú dobrá obuv a dostatok vody nevyhnutnou súčasťou výletu!

  • Z pláže Cala Fuili (mapa trasy na en.mapy.cz), ku ktorej sa dostanete autom z mestečka Cala Gonone. Cesta jedným smerom je 5 km a trvá približne hodinu a trištvrte. Patrí k tým náročnejším a je vhodná len pre turistov s dobrou fyzickou kondíciou.
  • Z parkoviska Telettotes (mapa trasy na en.mapy.cz), ku ktorému sa dostanete autom po malej poľnej ceste. Cesta odtiaľto, cez krásne údolie rieky Ilune, je jednoduchšia, ale podstatne dlhšia. Je to približne 9 km jedným smerom a trvá približne 3 hodiny

Ubytovanie pri pláži

Najbližšie letoviská, v ktorých sa môžete ubytovať v blízkosti Cala Mariolu, sú Arbatax a Cala Gonone. Práve menšie Cala Gonone má výrazne nižšie ceny ubytovania, kde aj v hlavnej sezóne môžete získať apartmány za menej ako 90 eur za noc pre 2 osoby, čo je na Sardíniu veľmi dobrá cena.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.