Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Orosei

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Orosei

Veľký záliv Golfo di Orosei na východe Sardínie je jednou z najkrajších častí pobrežia a môže sa pochváliť "najlepšími" plážami. Medzi najznámejšie patria Cala Mariolu, Cala Luna alebo pláže v okolí malého letoviska Cala Gonone.

10 najlacnejších hotelov na Sardínii

Hlavným centrom regiónu je však mesto Orosei, ktoré sa nachádza na severnom úpätí pohoria Supramonte a je vzdialené asi 1,5 km od mora.

Pláže a kúpanie

Orosei sa môže pochváliť jednou z najdlhších pláží na Sardínii , ktorú tvoria pláže Spiaggia di Marina di Orosei a Spiaggia Su Barone. Celkovo si tu užijete viac ako 6 km pobrežia lemovaného jemným zlatistým pieskom, pričom veľkú časť pláže chránia pred slnkom vzrastlé borovice.

Uprostred pláže Su Barone je pás piesku oddelený od pevniny slaným jazerom Stagno Petrosu, ktoré je významným hniezdiskom mnohých druhov vtákov.

Hoci sú miestne pláže vzdialené od mesta Orosei viac ako 1 km, ponúkajú zariadenia, ako sú požičovne lehátok a slnečníkov, vodné bicykle, vodné športy a, samozrejme, reštaurácie a plážové bary. Čím bližšie k mestu, tým je pláž živšia, zatiaľ čo čím ďalej, tým viac súkromia si môžete užiť.

Naopak, asi 4 km severne pri dedinkách Sas Linnas Siccas a Cala Liberotto hľadajte sériu malých pláží oddelených skalami a útesmi.

Ubytovanie

Ceny ubytovania v Orosei sa pohybujú okolo 80 eur v hlavnej sezóne a pod 70 eur za noc v dvojlôžkovej izbe mimo sezóny.

Väčšinu lacnejších ponúk nájdete v menšom letovisku Cala Liberotto, ktoré je stále administratívne súčasťou Orosei. Vzhľadom na zlú dostupnosť pláží verejnou dopravou však budete mať pravdepodobne prenajaté auto, a preto ubytovanie ďalej od centra Orosei nebude problém.

Doprava

Vzhľadom na neprístupnosť pláží a pomerne veľkú vzdialenosť mesta od mora je najlepším spôsobom, ako sa do Orosei dostať, auto.

Porovnajte ceny prenájmu áut v meste Orosei na Sardínii

Mesto leží na hlavnej ceste SS125, ktorá kopíruje celé východné pobrežie Sardínie. Vzdialenosť do Olbie je 83 km, zatiaľ čo vzdialenosť do Cagliari je 217 km.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.