The Edge

Hrana

Mrakodrap 30 Hudson Yard, neoficiálne známy ako "The Edge", sa hneď po svojom dokončení v roku 2019 stal obľúbenou turistickou atrakciou.

Vyhľadávanie hotelov v New York City

Jeho vonkajšia vyhliadková paluba Edge je v súčasnosti jednou z najlepšie hodnotených vyhliadkových palúb v New Yorku. Otvorená bola v roku 2020.

The Edge je v súčasnosti 6. najvyšší mrakodrap v New Yorku.

Najvyššia vonkajšia vyhliadková paluba na svete

Pohľad na mesto mrakodrapov zhora nadchne každého cestovateľa, o to viac, keď je vyhliadka pod holým nebom. A práve takúto príležitosť ponúka priestranná trojuholníková terasa vyčnievajúca zo stavby The Edge na jej 100. poschodí.

Vyhliadková terasa je vo výške 350 metrov nad zemou , čo z nej v súčasnosti robí najvyššie položenú vonkajšiu vyhliadkovú terasu na svete umiestnenú na budove. Vyššia je len vyhliadková plošina Cabo Girão Skywalk na 580 metrov vysokom útese portugalského ostrova Madeira.

Sklenená podlaha a výstup na budovu

Edge ponúkne nielen vonkajšiu vyhliadkovú plošinu, ale aj kompletné vnútorné poschodie s pozorovacími oknami, ktoré poskytnú 360-stupňový výhľad na celý New York.

Uprostred vonkajšej terasy budú odvážlivci závratne prechádzať po sklenenej podlahe, cez ktorú uvidia 350 metrov až na samú zem. Nemusíte sa však obávať, sklenenú časť možno pokojne obísť.

Ďalšou obľúbenou atrakciou je City Climb, kde s klasickým horolezeckým istením a sprievodcom vyleziete po kovových chodníkoch z terasy až na samotný vrchol mrakodrapu The Edge vo výške 395 metrov.

Vstupné a otváracie hodiny

Vyhliadková terasa The Edge je otvorená denne od 9.00 do 23.00 hod. Posledný výťah vychádza nahor 50 minút pred zatváracou dobou.

Určite odporúčame kúpiť si vstupenky online na oficiálnej webovej stránke: edgenyc.com/en. Najmä ak sem chcete zamieriť na západ slnka. V týchto časoch už zvyčajne nie sú vstupenky na mieste k dispozícii.

Máte možnosť kúpiť si vstupenku na konkrétny čas (General Admission) alebo aukčný lístok, s ktorým môžete prísť kedykoľvek počas dňa a budete mať zaručený vstup (Flex Pass).

Ceny na presný čas sú odstupňované podľa atraktivity dennej doby, pričom večerný čas je drahší. Vstupenka na čas západu slnka je drahšia o 10 usd a vstupenka na "špičkový čas" je drahšia o 4 usd (zvyčajne sa kupuje menej ako 4 dni pred plánovanou návštevou.

Ceny vstupeniek na webovej stránke sú vždy uvedené bez dane, ktorá sa zobrazuje až v poslednom kroku. V nasledujúcej tabuľke uvádzame celkovú cenu vrátane dane v základnej verzii bez príplatkov za západy slnka.

Presný čas Flex Pass
Dospelí od 13 do 61 rokov 43,55 usd 65,33 usd
Deti 6-12 rokov 38,11 usd 59,88 usd
Seniori 61+ 41,37 usd 63,15 usd

Potom platia za mestské stúpanie "stúpanie" s daňou 201,42 usd.

Oficiálna webová stránka: www.edgenyc.com

Ubytovanie v hoteli The Edge

Oblasť Hudson Yards v okolí mrakodrapu je jednou z najmodernejších v New Yorku a nájdete tu niekoľko kvalitných hotelov.

Za typickú newyorskú cenu približne 220 eur za noc sa môžete ubytovať v hoteli, ako napr. Courtyard New York Manhattan/Midtown West ****.

Priamo cez ulicu od hotela The Edge Equinox Hotel Hudson Yards *****, jednom z najlepšie hodnotených luxusných hotelov na Manhattane.

Ako sa dostať do hotela The Edge?

Mrakodrap The Edge sa nachádza v časti Manhattanu nazývanej Midtown v Hudson Yards. Za 15 minút chôdze sa dostanete na miesta, ako je múzeum Intrepid a park High Line.

Najbližšia stanica metra

  • 34 St-Hudson Yards (približne 50 metrov) - Purple Line 7
  • Stanica34 St-Penn (približne 300 metrov) - modré linky A, C, E

Do Hudson Yards premáva aj autobusová linka M34.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v New York.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.