Pinel

Pinel

Prírodná rezervácia Pinel Island sa nachádza na severnej strane ostrova Svätý Martin a dostanete sa do nej loďou, ktorá v pravidelných intervaloch vypláva z prístavu v dedinke Cul-de-Sac.

Môžete sa tu prejsť krásnou prírodou okolo ostrova a potom si ľahnúť na krásnu pláž s barom. Odporúčame naplánovať si tu aspoň poldenný výlet.

Rezervujte si hotel na pláži so zľavou na booking.com

Pláže a šnorchlovanie

Ostrovček Pinel je dlhý len asi 350 metrov a dá sa oboplávať za 10 minút. Leží v závetrí hôr v dažďovom tieni, takže tu veľmi málo prší.

Ostrov má dve krásne pláže s jemným bielym pieskom.

Väčšia pláž je pri prístavisku lodí, má dva bary, požičovňu lehátok a slnečníkov (cca 30 eur na deň za sadu 2 lehátok) a malý obchod.

Menšia pláž na severnej strane je úplne bez zariadení a nie je veľmi navštevovaná, takže tu budete mať dostatok priestoru pre seba.

Veľmi plytké more okolo pláží na ostrove Pinel vytvára skvelé podmienky na šnorchlovanie. Podmorský život tu síce nie je taký bohatý ako v iných karibských lokalitách, ale na nenáročné rekreačné šnorchlovanie je Pinel ideálny.

Trajekt na ostrov Pinel - cena a cestovný poriadok

Na ostrov sa dostanete verejným trajektom z móla v Cul-de-Sac.

Loď premáva každú polhodinu približne od 9:00 do 16:00. Spiatočný lístok sa platí na móle v Cul-de-Sac a stojí 10 eur alebo 12 usd. Platba je možná len v hotovosti.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Sint Maarten.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.