Orient Beach

Orient Beach

S dĺžkou viac ako 2 km je najdlhšou plážou na ostrove a ponúka skvelé podmienky na kúpanie a vodné športy.

Rezervujte si hotel pri pláži so zľavou na booking.com

Hovoríme o nádhernej pláži Orient Beach vo francúzskej časti ostrova Svätý Martin. Okolie vypĺňa luxusné letovisko s množstvom apartmánov a prázdninových víl, a preto je celková atmosféra pláže a jej okolia veľmi pekná a udržiavaná.

Vybavenie pláže

Pláž Orient Beach je celá pokrytá jemným bielym pieskom. Občas sa na brehu vyskytujú morské riasy, ale zvyčajne nikomu neprekážajú.

Vstup do vody je veľmi pozvoľný a na väčšine pláže pohodlný piesočný. Aj preto je pláž Orient Beach skvelá pre rodiny s malými deťmi.

Na mnohých miestach si môžete prenajať ležadlá a slnečníky (cca 30 eur za set na celý deň) a využiť niekoľko plážových barov a reštaurácií.

Vďaka svojej dĺžke však na Orient Beach nájdete dostatok miesta aj pre seba, ak si nechcete prenajať ležadlo.

Vodné športy a šnorchlovanie

Východná strana ostrova Svätý Martin je často veterná, takže pláž Orient Beach je skvelým miestom na windsurfing alebo kitesurfing.

Na pláži sa nachádza niekoľko požičovní vybavenia a škôl windsurfingu.

Južná časť pláže je chránená malým zálivom a aj počas vetra je tu pokojná voda. Dno je tu kamenistejšie, a preto južný koniec ponúka dobré podmienky na nenáročné rekreačné šnorchlovanie.

Ubytovanie pri pláži

V bezprostrednej blízkosti pláže sa nachádzajú desiatky vynikajúcich apartmánov a luxusných hotelov.

Ceny najlacnejších apartmánov sa začínajú na 170 eur za noc. V tejto kategórii odporúčame nasledujúce ubytovanie:

Ak dávate prednosť luxusnému hotelu bez kompromisov priamo na pláži, pozrite si ceny a dostupnosť hotela Orient Beach ****.

Ako sa dostať na pláž

Na pláž sa najlepšie dostanete autom. Na niekoľkých miestach hneď pri pláži sa nachádzajú veľké bezplatné parkoviská.

Minibusy na trase Marigot - Grand Case - Fr. Quartier (Orléans) premávajú len po hlavnej ceste asi 1 km od pláže s frekvenciou 2 - 3 krát za hodinu.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Sint Maarten.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.