Macao
Macao

Macao - všetko, čo potrebujete vedieť pred cestou

Macao - kde sa ubytovať

Krystof Hajek aktualizované 26. 1. 2024

Macau is a popular destination for gambling and casino enthusiasts, but also a great place for day or two-day trips from Hong Kong.

Check out our tips on specific hotels, the best neighbourhoods to stay in and guide prices for hotels in Macau.

Kde si rezervovať hotel v Macau

Veľké rezorty s kasínami patria medzi najdrahšie hotely v Ázii, ale nájdete tu aj hotely za rozumné ceny, najmä v historickom centre.

V juhovýchodnej Ázii tradične silný portál agoda.com Macao sa nachádza aj najviac ubytovacích zariadení. Najmä pokiaľ ide o lacnejšie hostely, na Agode je väčší výber ako na iných portáloch.

On the other hand, for larger international and luxury hotels, it is usually better to book through booking.com.

Vo všeobecnosti však ani v prípade menších hotelov nemožno povedať, že Agoda je vždy výhodnejšia. Vždy sa oplatí porovnať oba hlavné portály.

Najlepšie štvrte v Macau a tipy na hotely

Macau is not a sprawling city and effectively has only two main areas where most hotels are located.

Macauský polostrov (Sé)

Najlepšia časť mesta, ak chcete preskúmať historické centrum a staršie časti Macaa. Na polostrove nájdete aj hlavné cestné a pešie hraničné priechody do Číny a Hongkongu a "vonkajší prístav".

Ak sa ubytujete na polostrove Macau, historické centrum a promenády okolo hotelov Wynn alebo Sands sú ľahko dostupné pešo.

Lacné hotely bez kasína do 100 usd/noc

  • Hotel Guia *** - Dobre hodnotený miestny hotel sa nachádza v pokojnejšej oblasti na kopci neďaleko majáka Guia
  • Holiday Inn Macau **** - klasický hotel z medzinárodnej siete s výhodnou polohou v centre mesta a ľahkým prístupom k službám v bezprostrednej blízkosti
  • Legend Palace Hotel **** - veľký dobre hodnotený hotel ideálny, ak chcete ubytovanie v blízkosti vonkajšieho prístavu

Veľké hotely s kasínom

Hoci hlavná oblasť hazardu leží v modernej časti Taipa, aj v centre nájdete veľké rezorty s kasínami, ktoré na prelome tisícročí odštartovali éru Macaa ako svetového centra hazardu.

Ostrov Taipa

Centrum ostrova Taipa, známeho aj ako Cotai, vypĺňajú takmer výlučne obrovské hotelové a kasínové komplexy.

Ubytujte sa tu, ak cestujete do Macaa predovšetkým kvôli kasínam.

Lacné rezorty do 120 usd za noc:

Najväčšie kasína:

Ceny hotelov v Macau

Macao nie je typické lacné ázijské mesto, ale drahá metropola porovnateľná napríklad so susedným Hongkongom.

Ubytovanie v pekných 4* hoteloch blízko centra alebo v blízkosti kasín môžete získať už od 120 usd, zatiaľ čo najlacnejšie 5* hotely začínajú na približne 180 usd za noc.

Najlacnejšie ubytovanie v Macau býva mimo sezóny, od mája do októbra, zatiaľ čo najdrahšie je od decembra do marca. Keďže však Macao nie je typickou dovolenkovou destináciou, cenové rozdiely nie sú také závratné ako napríklad v thajských letoviskách alebo na Bali.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.