Macao - tradičné jedlo

Macao

Aké jedlo by ste si nemali nechať ujsť počas pobytu v Macau?

Macaňská kuchyňa

Jedlo v Macau je jedinečnou kombináciou portugalskej a čínskej kuchyne. Počas 400 rokov portugalskej nadvlády sem boli dovezené tradičné európske koreniny a olivový olej, ktoré sa v pôvodnej čínskej kuchyni príliš nepoužívajú. Druhy kuchyne:

Portugalská kuchy ňa - mnohé reštaurácie uvádzajú, že ponúkajú tradičné portugalské jedlá, ale len lepšie reštaurácie na juhozápadnom cípe polostrova ponúkajú skutočné tradičné portugalské jedlá. Vyskúšajte kačicu de cabidela (kotlík s dusenou kačicou) - nevyzerá to veľmi honosne, ale je to dobré, bacalhau (solená treska), caldoverde (polievka
so zemiakmi, kapustou a chorizom), feijoada (hrniec s varenou fazuľou a klobásou) a pastéis de nata (koláčiky z vanilkového lístkového cesta plnené žĺtkovým krémom).

Na ostrove Taipa nájdete reštaurácie António a Miramar, ktoré sú tradičnými portugalskými reštauráciami, ale patria medzi drahšie. Pekáreň Lord Stow's Bakery, ktorá preslávila Pastéis de nata v Macau, sa nachádza na Coloane a Margaret's Cafe e Nata je obľúbená kaviareň v starom meste.

Macaňská kuchyňa - ide o kombináciu čínskej kuchyne ovplyvnenej portugalským vplyvom, najmä pokiaľ ide o používanie európskeho korenia. Mnohé reštaurácie tvrdia, že ponúkajú tradičné portugalské jedlá, ale ide najmä o makanské jedlá. Známou reštauráciou je Riquexó.

Medzi tradičné jedlá patria mandľové sušienky (sušené čínske sušienky, tradičný suvenír), galinhas à africana (kuracie mäso s omáčkou piri-piri), galinhas à portuguesa (kuracie mäso s kokosovým kari), pork chop bun (macajský hamburger - grilované bravčové mäso v žemli), beef jerky (plátky sušeného hovädzieho mäsa) a minch (mleté mäso s kúskami zemiakov a ryžou).

Veľmi obľúbené sú aj dimsum (parené koláčiky plnené mäsom) alebo morské plody, ktoré sú vraj v Macau lepšie ako v Hongkongu. V starom meste nájdete veľa jednoduchých reštaurácií, ktoré ponúkajú jedlo za MOP3 0, ale jedálny lístok je väčšinou len v čínštine, takže si musíte vybrať podľa obrázkov alebo len na niečo ukázať.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.