Macao - čo robiť

Macao

Macao je veľmi rozmanité mesto a jedno z mála ázijských miest, kde sa môžete poprechádzať po skutočnom historickom centre s pamiatkami zo 17. storočia.

Hoci väčšina turistov mieri do Macaa kvôli kasínam, mesto určite odporúčame aj tým, ktorí sa o hazardné hry vôbec nezaujímajú.

10 najlepších hotelov v Macau

Kasína a hazardné hry

Hazardné hry sú v Macau najväčším biznisom a produkujú viac zisku ako Las Vegas.

Každý deň navštívia kasína stovky Číňanov, ale aj iných národností, aby skúsili svoje šťastie. Macao sa stáva čoraz obľúbenejšou destináciou hazardných hier pre celú Áziu, ale aj pre Európu či Austráliu.

Aké sú pravidlá návštevy kasín?

Každé kasíno má svoju vlastnú ochranku, ktorá zdvorilo, ale prísne dodržiava všetky pravidlá.

 • Vstup je povolený osobám starším ako 21 rokov, vek sa kontroluje podľa pasu.
 • Zvyčajne nie je povolené filmovanie a fotografovanie a do kasín nie je dovolené vnášať notebooky ani väčšiu elektroniku.
 • Bežné kasína nedodržiavajú prísny dress-code, avšak sandále, žabky alebo veľmi krátke sukne či šortky sú veľmi nevhodné. Maskáčové oblečenie nie je prijateľné.
 • Do kasín nie je dovolené vstupovať osobám pod vplyvom alkoholu.
 • Oficiálnou menou všetkých kasín je hongkonský dolár a len veľmi málo kasín akceptuje miestnu macajskú menu pataka.

Aké typy hier ponúkajú kasína v Macau?

Najbežnejšou hazardnou hrou, ktorú kasína v Macau ponúkajú, je baccarat, ktorý tvorí takmer 80 % všetkých ziskov všetkých kasín spolu.

Ďalšími bežnými hrami sú hracie automaty, Sic Bo, Blackjack alebo poker. Napríklad ruleta sa z hľadiska výnosov umiestňuje až na 11. mieste.

Koľko stojí vstup do kasína?

Vstup do väčšiny kasín v Macau je bezplatný a voľný vstup je prístupný širokej verejnosti, nielen hosťom konkrétnych hotelových rezortov.

Kde sú najlepšie kasína v Macau?

Kasína sú zvyčajne spojené s hotelovými komplexmi a rezortmi. Mnohé menšie kasína ponúkajú len jednu alebo dve hazardné hry. Ak chcete viac zábavy, zamierte do svetoznámych obrovských kasín, ktoré patria medzi najväčšie na svete.

Ak chcete vidieť ceny v hotelových rezortoch, vždy kliknite na názov jednotlivých kasín.

Sands China

Táto spoločnosť prevádzkuje 4 najväčšie kasína v Macau.

 • Venetian Macau - Je to dokonca 2. najväčšie kasíno na svete. Okrem hracích automatov tu nájdete nákupné centrum v benátskom štýle s kanálmi, gondolami a umelým nebom. V hoteli sa nachádza aj priestor pre divadlo Cirque du Soleil.
 • Londýnske Macao
 • Parížske Macao
 • Sands Macao

Jediné kasíno Sands Macau sa nachádza v centre mesta. Ostatné nájdete na ostrove Taipa.

Wynn

Kasína spoločnosti Wynn patria k najobľúbenejším a najrozsiahlejším v Macau a na svete.

MGM

Rezorty MGM sú známe krásnymi budovami so zbierkami moderného umenia a skvelými službami.

Kasína majú najviac hracích automatov zo všetkých stredísk v Macau.

Melco

Kasína tejto spoločnosti skvelým spôsobom kombinujú hazardné hry s ďalšou zábavou, ako sú vynikajúce reštaurácie, kiná alebo živé hudobné vystúpenia.

SJM

Spoločnosť SJM Holdings predtým prevádzkovala najznámejšie kasína v Macau. Dnes sú známe najmä vďaka svojim ikonickým budovám, ale čo sa týka hernej ponuky, moderné a nové kasína sú oveľa lepšie, najmä na ostrove Taipa.

Prechádzka ulicami starého Macaa

V Ázii nájdete len málo miest s autentickými historickými centrami z obdobia európskych kolónií.

Na rozdiel od susedného bývalého britského Hongkongu, kde sa z jeho histórie nezachovalo prakticky nič, Macao poteší pomerne rozsiahlymi historickými centrami.

Mieša sa tu portugalský vplyv s architektúrou 19. a 20. storočia, ako aj čínska kultúra, bývanie z 90. rokov a moderná architektúra.

Historické centrum môžete prejsť za pol dňa, ale pokojne sa sem môžete vracať znova a znova, aby ste objavili nové zákutia.

Nakupovanie

Vďaka nízkym daniam sa nakupovanie stáva čoraz dôležitejšou súčasťou zážitkov návštevníkov. V centre mesta a v okolí starých kasín si dajte pozor na predražené obchody s hodinkami, zlatom a tradičnými čínskymi prípravkami (napr. čínska Viagra a pod.).

Nákupné galérie sa nachádzajú v hoteloch na ostrove a rozširuje sa aj nákupná oblasť a počet nákupných centier.

Známe nákupné centrá sú: Venetian Macau Grand Canal, obchody v hoteloch Four Seasons a Cotai Central, The Boulevard v City of Dreams, Dazzling Shopping Promenade of Galaxy Macau, One Central Macau. Napriek odporúčaniam v rôznych sprievodcoch je nakupovanie v Fisherman's Wharf nudné, je tu málo obchodov a málo ľudí.

Múzeá

V prípade nepriaznivého počasia a dlhotrvajúceho dažďa môžete navštíviť niekoľko zaujímavých múzeí.

 • Múzeum Macau (macaumuseum.gov.mo) - je jednou z najlepších atrakcií. História Macaa je spracovaná veľmi poučne a pútavo, ale pohľad na svet je veľmi čínsky.
 • Múzeum Grand Prix (mgpm.macaotourism.gov.mo) - Múzeum bolo otvorené v roku 1993 a potrebovalo by vylepšiť. Tí, ktorí majú radi F1, si však aj tak prídu na svoje a sú tu vystavené rôzne formuly, ktoré sa zúčastnili na pretekoch.
 • Vedecké centrum Macau (msc.org.mo) - Unikátna architektonická budova, expozícia bude zaujímavá najmä pre deti vo veku 5 až 13 rokov.

Veľká cena Macaa

Každú jeseň sa ulice na polostrove okolo historického centra premenia na pretekársku dráhu podobnú tej v Monaku.

Kedy sa koná Veľká cena Macaa?

Preteky formuly 1 a motocyklové preteky sa konajú každý rok približne v polovici novembra.

Kde si môžete kúpiť vstupenky?

Vstupenky na divácke miesta si vždy kupujte len na oficiálnej webovej stránke, kde nájdete všetky potrebné informácie a aktuálne termíny.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.