Macao - mapa a geografia

Macao

Hľadáte polohu Macaa na mape? Zistite všetky geografické zaujímavosti o Macau.

Vyberte si hotel s najlepšou polohou v centre

Kde sa nachádza Macau?

Macao nájdete v južnej Číne na malom polostrove a 1 ostrove. Jeho brehy obmýva Juhočínske more.

Mesto susedí s pevninskou Čínou a po vybudovaní komplexu tunelov a mostov "HZMB" má pozemnú hranicu s osobitnou administratívnou oblasťou Hongkong.

Online mapa Macaa

Pozrite si niekoľko máp Macaa a ľahko zistíte, kde sa môžete ubytovať, kde je najväčšia koncentrácia atrakcií alebo turistických trás.

Geografia

Macao sa skladá z polostrova Macao a 2 bývalých ostrovov na juhu, Taipa a Coloane. Rekultiváciou medzi ostrovmi vznikla nová oblasť Cotai, v ktorej sa nachádzajú najmä nové kasína. Táto oblasť fakticky spojila ostrovy Taipa a Coloane do jedného veľkého ostrova.

Zvyčajne sa celý ostrov nazýva Taipa alebo Cotai a výraz "Coloane" sa používa najmä pre dedinu s koloniálnou architektúrou na juhu ostrova.

Od roku 1912 sa jeho rozloha strojnásobila zo 40 na 115 km2 výstavbou nových umelých ostrovov a polostrovov. Macao je jedným z najmenších území na svete.

Polostrov a ostrovy sú spojené mostmi.

Macao susedí s mestom Zhuhai na hranici s Čínou a medzi oboma mestami prebieha veľká výmena tovaru a pohyb obyvateľstva v oboch smeroch.

Macao nemá žiadne polia ani rozsiahle prírodné oblasti. Jedinou zalesnenou oblasťou je bývalý ostrov Coloane, cez ktorý vedie niekoľko turistických trás.

Macao v číslach

Na konci tejto kapitoly uvádzame aj niekoľko zaujímavých geografických údajov o Macau.

  • Najvyšší vrch - Coloane Alto (172 m n. m.)
  • Najdlhšia rieka - Macao nemá žiadne prirodzené rieky
  • Susedné oblasti - 2 (pevninská Čína, Hongkong)
  • Dĺžka pobrežia - 90 km
Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.