Macao
Macao

Macao - všetko, čo potrebujete vedieť pred cestou

Macao - turistické víza

Krystof Hajek aktualizované 26. 1. 2024

Aké cestovné doklady potrebujem na cestu do Macaa? Môžem prekročiť hranice medzi Hongkongom a Macaom alebo pevninskou Čínou bez víz?

The 10 best hotels in Macau

Víza

Hoci je Macao oficiálne súčasťou Číny, vďaka svojej rozsiahlej autonómii si zachováva vlastnú vízovú politiku minimálne do roku 2049.

Na rozdiel od pevninskej Číny, ktorá vyžaduje vybavenie víz na veľvyslanectve, občania prevažnej väčšiny krajín sveta nepotrebujú na vstup do Macaa víza.

Na cestu do Macaa stačí cestovný pas platný ešte 6 mesiacov po opustení krajiny.

Kompletné informácie o vízach a vstupných podmienkach nájdete na oficiálnej webovej stránke vlády Macaa: gov.mo.

Trip to Hong Kong

Hongkong má v rámci Číny rovnaký štatút ako Macao a tiež nevyžaduje, aby cestujúci mali turistické miesta. Hongkong je však samostatný autonómny celok, a preto musíte mať pri ceste z Macaa do Hongkongu cestovný pas. A visa is not required.

Cestovanie z Hongkongu do Macaa autobusom alebo loďou je priame (mimo Číny).

Cesta do Číny

Pri ceste z Macaa do pevninskej Číny musíte mať vízum, aj keď ide technicky o jednu krajinu. Čína neumožňuje ani krátkodobý bezvízový vstup na pozemnej hranici pri ceste z Macaa.

Ďalšie doklady

Macao má veľmi otvorený prístup vo svojej migračnej politike. Neexistujú tu žiadne kontroly ubytovania ani peňazí. Po prílete musíte vyplniť imigračný doklad o pobyte, ktorý sa vydáva v lietadle.

Macao nevyžaduje spiatočnú letenku ani letenku do ďalšej destinácie, ale vaša letecká spoločnosť ju môže vyžadovať a je dobré mať všetko pripravené.

Colné predpisy

Pri vstupe do Macaa musia cudzinci vyplniť príjazdovú kartu.

V rámci bezcolného režimu môže každá osoba doviezť 1 liter alkoholu, 100 cigariet, 10 cigár alebo 100 gramov tabaku.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.