Ruiny Kostola svätého Pavla

Ruiny kostola svätého Pavla

Z najznámejšej historickej pamiatky Macaa zostala len fasáda, ale možno práve preto sú ruiny Kostola svätého Pavla také známe.

10 najlepších hotelov v Macau

Miesto známe aj ako "Mater Dei" sa nachádza uprostred historického Macaa a okrem samotnej pamiatky ponúka mimoriadne zaujímavý výhľad na Macao plné kontrastov. V jednom zábere uvidíte historické budovy, obyčajné obytné bloky postavené v 80. rokoch 20. storočia a v pozadí moderné mrakodrapy.

Zrúcaniny kostola svätého Pavla sú spolu s celým historickým centrom Macaa zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Čo sa stalo s kostolom svätého Pavla?

Kostol bol postavený v rokoch 1602 až 1640 jezuitským rádom počas španielsko-portugalskej nadvlády v Macau. Pavla v Macau bol v tom čase jedným z najväčších kresťanských kostolov v celej Ázii.

Úplné zničenie kostola spôsobil požiar počas tajfúnu 26. januára 1835.

Nepoškodená zostala len predná fasáda budovy, zvyšok budovy bol úplne zničený a nikdy nebol obnovený.

Čo uvidíte okolo fasády kostola?

Zvyšky kostola stoja na kopci uprostred historického centra a vďaka otvorenému námestiu so 68 schodmi ponúkajú ruiny krásny výhľad bez prekážok.

Námestie je najnavštevovanejším miestom v Macau s davmi turistov, ktorí si chcú urobiť selfie s fasádou v pozadí.

Najlepší čas na návštevu je skoro ráno, keď je na námestí málo ľudí. Väčšina ľudí mieri ku kostolu podvečer, keď sa fasáda vďaka lúčom zapadajúceho slnka zafarbí do zlatista a potom vďaka reflektorom do oranžova.

Za fasádou, v bývalom interiéri kostola, si môžete bezplatne pozrieť základy stavby a za vstupné môžete navštíviť aj zvyšky krypty a malé múzeum.

Len pár metrov od kostola nezabudnite navštíviť pevnosť Monte do Forte s úchvatným výhľadom na celé Macao.

Vstupné do múzea a krypty

Múzeum a krypta sú otvorené každý deň od 9:00 do 18:00, v utorok len do 12:00. Posledný vstup je možný 30 minút pred zatváracou dobou.

Vstupné je 15 mop.

Ako sa tam dostať?

Ruiny kostola sa nachádzajú uprostred polostrova Macao v husto zastavanej časti mesta.

Najbližšie autobusové zastávky nájdete na týchto miestach:

  • R. Tomás Vieira (asi 250 metrov) - linka 17
  • Ponte 16/Auto Silo Pak Kong (približne 600 metrov) - linky 1, 3, 3X, 4, 6A, 8A, 16, 16S, 18A, 18B, 19, 26, 26A, 33, 61, 101X, MT4

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Macao.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.