Island - polárna žiara
Letisko Keflavík

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Keflavík-Reykjavík

Doprava z letiska Keflavík-Reykjavík

Krystof Hajek aktualizované 18. 10. 2023

Ako sa najlepšie dostať na letisko Keflavík autobusom? A koľko stojí prenájom auta?

Prenájom auta

Väčšina cestujúcich smerujúcich na Island si prenajíma auto jednoducho preto, že bez auta si Island nepozriete. Prevažnú väčšinu prírodných pamiatok pravidelné autobusy obchádzajú, a ak áno, jazdia len niekoľkokrát týždenne. Na druhej strane, turistické autobusy sú 3-4-krát drahšie ako prenájom auta s benzínom.

Ak cestujete s viacerými osobami, požičajte si auto priamo na letisku, kde sídli väčšina islandských požičovní.

Týždenný prenájom v letnej sezóne stojí približne 480 eur, v zime tiež pod 250 eur.

Ak cestujete sami, možno sa oplatí prenajať si auto až v Reykjavíku, kde bývajú ceny výhodnejšie, ale cena autobusového lístka je taká vysoká (pozri nižšie), že zvyčajne zotrie rozdiel.

Kompletné informácie o cestovaní autom po ostrove nájdete v našom článku Prenájom auta na Islande.

Autobus

Cesta autobusom do centra Reykjavíku trvá približne 45-60 minút a na trase sú tri spoločnosti, ale ceny lístkov sú také vysoké, že sa takmer vždy oplatí prenajať si auto:

  • Linka 55: Na letisko premáva pravidelná linka verejnej dopravy Straetó. Autobusy premávajú približne od 6:30 do 23:00 každú hodinu a cesta do centra mesta trvá približne 70 minút. Na rozdiel od nižšie uvedených však zastavuje aj v dedinách po ceste. Tento autobus je najlacnejším spôsobom, ako sa dostať do Reykjavíku, lístok stojí 1 960 isk. Cestovné poriadky a ďalšie informácie nájdete na webovej stránke dopravného podniku straeto.is/route-55, lístky si môžete kúpiť u vodiča a zaplatiť za ne kartou.
  • Gray Line Airport Express: premáva približne raz alebo dvakrát za hodinu od 5:00 do 16:30 v smere von a v závislosti od príletov aj v smere späť. Cena lístkov 2 819 isk, spiatočná cesta cca. 5 070 isk. Celkový čas jazdy je približne 45 minút. Viac informácií nájdete na webovej stránke spoločnosti alebo na stránke terravision.eu,
  • Flybus: táto služba tiež premáva raz alebo dvakrát za hodinu v smere von od 4:30 do 21:45 a v smere dovnútra približne 35 až 40 minút po každom príchode. Cena lístkov 3 500 isk, spiatočný 6 500 isk. Cestovný poriadok a nákup cestovných lístkov online na stránke re.is.

Do Modrej lagúny

V prípade, že práve prestupujete na letisku Keflavík, ale máte veľa času, môžete sa vydať do slávnych geotermálnych kúpeľov Modrá lagúna. Ak cestujete s viacerými osobami, oplatí sa prenajať si auto aj len na jeden deň za ceny okolo 55 eur.

K lagúne premávajú autobusy spoločnosti Airport Direct za ceny okolo 7 000 isk / spiatočný lístok, informácie nájdete na webovej stránke airportdirect.is/blue-lagoon-transfer.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.