Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Stintino

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Isola Asinara

Stintino je obľúbené letovisko na severozápadnom cípe Sardínie a jeden z východiskových bodov pre výlet na ostrov Asinara.

Vyberte si hotel na pláži - booking.com

V malom mestečku Stintino nájdete široký výber reštaurácií, niekoľko obchodov s potravinami a plážových obchodov, ale najmä peknú pláž s "nurago", historickou vežou na ostrovčeku.

Pláž La Pelosa

Najkrajšia pláž Stintina sa nachádza v štvrti La Pelosa, asi 4 km od Stintina. Mnohí túto pláž s neuveriteľne tyrkysovo sfarbenou vodou dokonca považujú za najkrajšiu na celej Sardínii.

Pláž La Pelosa je pokrytá jemným bielym pieskom, priezračné tyrkysové more je veľmi plytké, takže je ideálna pre rodiny s deťmi alebo milovníkov teplej vody. Výhľadu z pláže dominuje historická obranná veža Torre della Peolsa z roku 1572 na priľahlom ostrovčeku, v pozadí sa týči ostrov Piana.

Na pláži nájdete všetko od požičovne ležadiel a slnečníkov a vodných bicyklov až po široký výber plážových barov a občerstvenia.

Ubytovanie v Stintine

V Stintine sa miestni obyvatelia prispôsobili dopytu a väčšina domov funguje ako súkromné penzióny alebo apartmány.

Nájdete tu aj menšie klasické hotely. Ceny ubytovania sú tu vyššie, ako je v tejto časti Sardínie obvyklé, a za noc pre 2 osoby na dovolenke môžete zaplatiť od 120 eur vyššie.

Ako sa tam dostať

Stintino sa nachádza za prístavom Porto Torres, približne 57 km od letiska Alghero AHO a 160 km od letiska Olbia OLB.

Parkovanie pri pláži je možné pozdĺž cesty vedúcej asi 50 metrov od pláže, ale prakticky celý úsek je spoplatnený (asi 6 eur na deň).

Porovnajte ceny prenájmu áut na Sardínii

Do Stintina premávajú aj autobusy, a to aj priamo na pláž La Pelosa, kde je jedna zo zastávok. Môžete využiť 2 autobusové linky.

  • 727: Porto Torres, Sassari (kde môžete prestúpiť na mnohé ďalšie linky po celom ostrove)
  • Sardabus: Algero: letisko Alghero, centrum Alghera
Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.