Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Sassari

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Sassari

So 126 000 obyvateľmi je Sassari po Cagliari druhým najväčším mestom na Sardínii.

Rezervujte si hotel na Sardínii vopred so zľavou

Z veľkých miest ho radíme medzi najkrajšie na ostrove, a to najmä vďaka autentickej atmosfére s minimom turistov, pekným pamiatkam a typickým úzkym uličkám s množstvom skrytých zákutí.

Pamiatky a atrakcie

Mesto je pomerne malé a všetky pamiatky sa dajú ľahko preskúmať pešo. Nezabudnite navštíviť nasledujúce pamiatky v Sassari:

  • Fontána Rosello - symbol mesta sa nachádza na severnom okraji centra. Renesančná fontána pochádza zo 17. storočia a dostala sa dokonca na taliansku poštovú známku.
  • Piazza Italia - centrálne námestie s krásnymi neogotickými a neoklasicistickými palácmi z 19. storočia Palazzo della Provincia a Palazzo Giordano
  • KatedrálasvätéhoMikuláša - veľkolepá katedrála z 13. storočia prestavaná v 15. storočí v bohato zdobenom katalánskom gotickom štýle
  • Palazzo d'Usini - najlepšie zachovaný príklad renesančnej architektúry civilných budov na Sardínii
  • Corso Vittorio Emanuele - hlavná pešia zóna, ktorá pretína centrum a prekypuje reštauráciami, kaviarňami a obchodmi

Ubytovanie

Keďže Sassari neleží priamo pri mori, ceny ubytovania sú výrazne nižšie ako v letoviskách. To z neho robí dobré miesto na bývanie, ak chcete spoznávať Sardíniu a nevadí vám bývanie vo vnútrozemí. Ceny apartmánov sa v hlavnej sezóne začínajú na 55 eur pre 2 osoby za noc, v klasickom hoteli na 65 eur.

Naše tipy na ubytovanie v Sassari, ktoré sme pre vás vybrali:

Ako sa tam dostať

Verejnú dopravu v Sassari pravdepodobne nebudete potrebovať, ale niektoré informácie sú predsa len užitočné. Zo stanice do centra premáva jedna električková linka a zvyšok mesta pokrývajú autobusy.

Lístok platný 90 minút zakúpený v novinovom stánku alebo automate stojí 1,30 eur a platí vždy len v autobusoch alebo električkách. Dvojhodinový lístok za 2 eurá alebo celodenný lístok za 3,30 eur platí na autobusy aj električky.

Zo Sassari sa potom môžete dostať ďalej medzimestskými autobusovými linkami a vlakom, podrobné informácie o cestovaní autom, autobusom a vlakom nájdete v kapitole Doprava na Sardínii.

Hlavná autobusová stanica sa nachádza na ulici Padre Zirano (google.com/maps), zatiaľ čo železničná stanica sa nachádza asi 200 metrov severne. Cestovné poriadky do konkrétnych miest v nasledujúcom zozname nájdete kliknutím na číslo/názov linky:

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.