Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Golfo Aranci

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Golfo Aranci

Mesto Golfo Aranci je svetoznáme a preslávené letovisko susediace so Smaragdovým pobrežím.

10 najluxusnejších hotelov na Sardínii

Golfo Aranci leží na úzkom polostrove obklopenom približne 20 menšími plážami a krásnou kopcovitou krajinou s borovicami a vápencovými útesmi.

Pláže a kúpanie

Najkrajšie pláže sa tiahnu v páse pobrežia od Golfo Aranci asi 10 km na juhozápad.

Očakávajte menšie pláže s jemným svetlým pieskom a typicky sardínskou čistou morskou vodou. Všetky pláže poskytujú základné vybavenie v podobe požičovne lehátok a slnečníkov alebo barov.

Nádherné pláže môžete navštíviť priamo v Golfo Aranci a obľúbené pláže Spiaggia Bianca a Spiaggia Cala Sassari sú vzdialené asi 5 km od mesta. Na tieto pláže sa dostanete len autom.

Mys Figari

Východne od mesta sa môžete po značenej poľnej ceste vydať na skalnatý výbežok Capo Figari s úchvatným výhľadom na polostrov, záliv a otvorené more.

Samotná cesta je dlhá asi 5 km na každú stranu a vzhľadom na kopcovitý terén si musíte obuť aspoň tenisky.

Ubytovanie Golfo Aranci

V Golfo Aranci využijete širokú ponuku ubytovania od penziónov s cenami okolo 120 eur za noc za 2 až po 4* hotely, ktoré atakujú hranicu 260 eur za noc v dvojlôžkovej izbe.

Ak uvažujete o ubytovaní v Golfo Aranci, neváhajte s rezerváciou, najlepšie a najlacnejšie ponuky bývajú vypredané mesiace vopred.

Doprava

Golfo Aranci je veľmi dobre dostupné verejnou dopravou. Najmenej 1-2 krát za hodinu premáva z miestnej stanice vlak do Olbie (za cenu 2,50 eur), kde môžete prestúpiť na vlak do Sassari alebo Cagliari. Pozrite si cestovné poriadky na stránke Trenitalia.com.

Do Olbie môžete ísť aj autobusom 610.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.