Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Arzachena

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Arzachena

Mesto Arzachena je najbližšou veľkou obcou k svetoznámemu Smaragdovému pobrežiu s charakteristickým luxusom a "karibskými" plážami, hoci je od mora vzdialené viac ako 4 km.

10 najlacnejších hotelov na Sardínii

Historické pamiatky

Okrem blízkych pláží však Arzachena ponúka aj množstvo historických pamiatok, najmä archeologických nálezísk.

Medzi tie najlepšie patria La Prisgiona, Li Muri, Li Lolghi alebo Tempio di Malchittu. Historické pozostatky pochádzajú väčšinou z obdobia medzi 4. a 1. tisícročím pred n. l., teda de facto z doby bronzovej.

Prehľad všetkých lokalít s popisom nájdete na webovej stránke mesta gesecoarzachena.it.

Vstupné na jedno miesto je 4 eur, ale existujú aj zľavnené vstupenky na viac miest alebo balíky na všetky archeologické lokality s cenami okolo 10 eur.

Pláže a kúpanie

Mesto leží asi 4 km od pobrežia na pobreží Costa Smeralda a v blízkosti idylických ostrovov La Maddalena. Kúpanie na plážach pripomínajúcich Karibik alebo Seychely patrí k tomu najlepšiemu, čo Sardínia ponúka.

Ubytovanie

Hoci Arzachena nie je priamo pri mori, môže byť dobrou alternatívou k predraženým letoviskám na Smaragdovom pobreží. Hoci sa ceny miestnych hotelov v hlavnej sezóne pohybujú od 80 eur za noc pre 2 osoby nahor, ceny sú o polovicu nižšie ako pri ubytovaní na pláži.

Doprava

Najpohodlnejším dopravným prostriedkom na spoznávanie archeologických lokalít v oblasti a pláží na pobreží je určite prenajaté auto. Vzdialenosť od letiska v Olbii je 26 km a od Alghera 147 km.

Do Arzacheny sa dá dostať aj autobusom, ktorý z týchto miest často premáva:

  • Olbia - 601, 604
  • Olbia - letisko - 601
  • Palau - 601
  • Costa Smeralda (Porto Cervo, Laconia, Cannigione) - 604
  • Santa Teresa Gallura - 601
  • Tempio Pausania - 9318, 9326
Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.