Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Costa Smeralda

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Costa Smeralda

Viac ako 10 km dlhé členité Smaragdové pobre žie je známe svojou čarovnou prírodou, množstvom zátok a malých pláží s jemným bielym pieskom. Teplé, čisté more a zelené kopcovité pobrežie umocňujú karibskú atmosféru.

Rezervujte si hotel na Sardínii vopred so zľavou

Hlavnými letoviskami na pobreží Costa Smeralda sú malé, krásne upravené mestečká Porto Cervo a Porto Rotondo, ktoré majú punc luxusných letovísk. V prístavoch sa nachádzajú jachty svetových celebrít, hercov, podnikateľov a politikov a najlepšie reštaurácie.

Pláže a kúpanie

Kúpanie na Smaragdovom pobreží patrí k najlepším v Európe a práve vďaka pobrežiu Costa Smeralda je Sardínia známa ako "európsky Karibik".

Pláže sú tu nádherné, more mimoriadne čisté a pokojné s veľmi pozvoľným vstupom.

Pripravte sa však na vyššie ceny v plážových reštauráciách a baroch, ako aj napríklad na ceny slnečníkov a ležadiel, ktoré sa pohybujú okolo 25 až 30 eur na deň za sadu dvoch ležadiel a slnečníka.

TOP 5 najkrajších pláží na pobreží Costa Smeralda

  • Spiaggia di Capriccioli - krásna piesočnatá pláž v zálive s plytkou a veľmi pokojnou vodou je rozdelená na dve časti fotogenickými útesmi. Je obľúbená medzi rodinami s deťmi pre svoj pokoj, ale aj dobrú dostupnosť autom.
  • Spiaggia di Marinella - široká a priestranná piesočnatá pláž na juhu Smaragdového pobrežia, je tiež najlepšie dostupná verejnou dopravou, vlaková stanica Marinella je vzdialená len 150 metrov
  • Cala Liscia Ruja - najdlhšia pláž na pobreží Costa Smeralda sa nachádza v pokojnej oblasti mimo hlavných letovísk, ale je ľahko dostupná cestou
  • Spiaggia del Grande Pevero - táto pláž, obľúbená medzi celebritami, sa nachádza v krásnom prostredí zelených kopcov, skál a krištáľovo čistej vody. Pláž je tiež centrom vodných radovánok, kde si môžete prenajať morský kajak, vodný bicykel alebo vodné lyže
  • Spiaggia Principe (Portu li Coggi ) - táto malá piesočnatá pláž, rozdelená na dve časti ružovkastými skalami, sa pre svoju neskrotnú prírodu a priezračne modré more pravidelne objavuje na zoznamoch najlepších pláží sveta.
  • Mapa najlepších pláží na Smaragdovom pobreží

Ubytovanie Costa Smeralda

Hotely a apartmány na Smaragdovom pobreží patria k najdrahším v celom Taliansku.

Najnižšia cena v hlavnej sezóne za noc pre 2 osoby sa pohybuje okolo 180 eur, pričom štandardom sú ceny od 300 eur vyššie, hoci často za celý apartmán pre viacero osôb, čo znižuje cenu na osobu.

Pozrite si ubytovanie v hlavných letoviskách na pobreží Costa Smeralda, ideálne je rezervovať si ho niekoľko mesiacov vopred!

Ak vám nevadí bývanie vo vnútrozemí a dochádzanie autom k moru, podstatne lacnejšie ubytovanie od 70 eur na noc pre 2 osoby nájdete v 10 km vzdialenej Arzachene alebo v Olbii, jednom z centier cestovného ruchu Sardínie.

Ako sa tam dostať

Ak chcete objaviť všetky skryté krásy Smaragdového pobrežia, určite je najlepšie mať prenajaté auto. Dostanete sa ním všade, dokonca aj na tie najodľahlejšie pláže vedie cesta alebo cesta s parkoviskom, ktoré je zvyčajne bezplatné.

Porovnajte ceny prenájmu áut na Sardínii

Na pláže v blízkosti miest sa dostanete len autobusom. Do Porto Cervo sa dostanete linkou 604 z Arzacheny, ale do letovísk Porto Rotondo, ktoré obsluhuje linka 5 systému verejnej dopravy v Olbii, je lepšia doprava.

Z Olbie sa do všetkých letovísk ľahko dostanete súkromným dopravcom Sun Lines linkou 20.

Z Porto Cervo do Olbie premávajú aj autobusy súkromného dopravcu Caramelli Tours.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.