easyJet letenky

easyJet

Letenky easyJet sa oplatí kúpiť priamo na stránke easyjet.com. Najnižšie ceny sú zvyčajne k dispozícii hneď, ako sa do predaja dostane nová trasa alebo obdobie. S blížiacim sa odletom sa ceny úmerne zvyšujú.

EasyJet nemá žiadne propagačné akcie, takže čím skôr si kúpite, tým lacnejšie poletíte.

Kúpte si letenky so spoločnosťou Ryanair

Ceny so spoločnosťou easyJet sú v porovnaní s nízkonákladovými konkurentmi o niečo vyššie, na druhej strane má spoločnosť easyJet lepšie letové časy a pristáva na hlavných letiskách, nie na vedľajších letiskách vo väčšej vzdialenosti.

Za jednosmernú letenku bežne zaplatíte približne 40 eur. Deti do 2 rokov platia vždy 25 eur bez nároku na vlastné sedadlo.

Prestupné lety

EasyJet umožňuje pridať ďalšie lety počas procesu nákupu letenky a kúpiť si tak viacero letov naraz. Rezervácie sa však vykonávajú samostatne a nezávisle.

Ak zmeškáte nadväzujúci let, nemáte nárok na náhradný let, zákaznícky servis ani vrátenie peňazí. Ide o negarantované prestupy.

EasyJet je však veľmi prozákaznícky orientovaná letecká spoločnosť a väčšinu problémov sa bude snažiť vyriešiť vo váš prospech. Náhradný spoj je teda často ponúkaný bezplatne alebo za záchranný poplatok, ale nemôžete si ho vynútiť.

Zmena letu

Spoločnosť EasyJet ponúka mnoho spôsobov, ako spravovať svoju rezerváciu. Väčšinu zmien môžete vykonať sami v časti Spravovať moju rezerváciu na webovej stránke leteckej spoločnosti.

Chyby v názve

Každému sa stane, že sa zaregistruje a nesprávne napíše svoje meno. V takom prípade môžete vždy bezplatne vykonať opravu až na 3 písmená.

Spolu s opravou mena si môžete zmeniť aj titul alebo pohlavie.

Skorší let alebo let na iné letisko

Existujú aj flexibilné možnosti zmeny letu. Za malý poplatok môžete v ten istý deň využiť skorší let na to isté alebo iné letisko v oblasti. Napríklad namiesto popoludňajšieho letu Praha - Londýn Stansted môžete využiť ranný let Praha - Londýn Gatwick.

Zrušenie letu z dôvodu choroby

V závažných prípadoch je možné zrušiť let a získať poukážku alebo plnú náhradu. Spoločnosť EasyJet sa rozhoduje na základe závažnosti choroby alebo úrazu a nemožnosti uskutočniť let. Benevolenciu určuje letecká spoločnosť a musíte mať dokument vyplnený lekárom. Viac informácií nájdete na stránke easyjet.com/managing-your-booking.

Destinácie

Letecká spoločnosť má základne s najväčším počtom letov na týchto letiskách:

  • Bordeaux, Lyon, Nantes, Nice, Paríž-CDG, Paríž-Orly
  • Nemecko: Berlín
  • Taliansko: Miláno-Malpensa, Neapol, Benátky
  • Holandsko: Amsterdam
  • Portugalsko: Portugalsko: Faro, Lisabon, Porto
  • Španielsko: Barcelona, Málaga, Palma de Mallorca
  • Švajčiarsko: Švajčiarsko: Bazilej, Ženeva
  • Spojené kráľovstvo: Belfast, Birmingham, Bristol, Edinburgh, Glasgow, Liverpool, Londýn-Gatwick, Londýn-Luton, Manchester

Medzi destinácie, kde easyJet nemá základňu, ale prevádzkuje veľký počet letov na existujúce základne, patria Budapešť, Praha, Larnaka, Pafos a Alicante.

Letecká spoločnosť prevádzkuje lety najmä v Európe. Ponúka však aj lety do Maroka a Egypta v severnej Afrike.

Mapa trás

Prehľadný zoznam destinácií nájdete aj na mape trás na stránke easyjet.com/routemap alebo na obrázku nižšie.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.