easyJet meškajúce a zrušené lety

easyJet

EasyJet je jednou z najväčších európskych leteckých spoločností, a preto je logické, že najmä v letnej sezóne sa môže vyhnúť meškaniu alebo zrušeniu letov. V takýchto prípadoch sú cestujúci chránení nariadením EÚ č. 261, ktoré zaručuje práva cestujúcich vrátane možnej kompenzácie až do výšky 600 eur na osobu.

Získajte odškodnenie od spoločnosti easyJet

Odškodnenie sa vzťahuje na všetky lety prevádzkované spoločnosťou easyJet.

Oneskorený let s easyJet

V prípade meškajúcich letov sa práva cestujúcich začínajú uplatňovať pri meškaní dlhšom ako 2 hodiny. V tomto prípade máte nárok na občerstvenie. V závislosti od letiska vám letecká spoločnosť poskytne peňažnú poukážku na nákup potravín alebo poukážku do konkrétnej reštaurácie na nákup sendviča a vody.

V prípade meškania dlhšieho ako jedna hodina cez noc máte nárok aj na hotel vrátane stravy a vyzdvihnutia z letiska. K takýmto meškaniam však v prípade spoločnosti easyJet nedochádza často.

Ak dorazíte do cieľovej destinácie s meškaním 3 hodiny alebo viac, môžete tiež žiadať o finančnú kompenzáciu. Majte však na pamäti, že za meškanie musí niesť zodpovednosť letecká spoločnosť. To sa netýka mimoriadnych okolností, ako je štrajk letových dispečerov, štrajk personálu letiska alebo počasie.

Vzdialenosť Oneskorenie Odškodnenie
do 1 500 km 3h+ 250 eur
1 500 až 3 500 km 3h+ 400 eur
nad 3 500 km 3h+ 300 eur
nad 3 500 km 4h+ 600 eur

O odškodnenie môžete požiadať priamo na stránke easyjet.com/claim/eu261 alebo u špecializovaných agentúr, ktoré si zoberú približne štvrtinu sumy odškodnenia. Letecké spoločnosti totiž často nereagujú na vašu žiadosť alebo sa ospravedlnia a ponúknu zníženú náhradu.

Získajte odškodnenie od spoločnosti easyJet

Zrušený let so spoločnosťou easyJet

Spoločnosť easyJet neruší lety príliš často, a ak sa tak stane, je to pred uplynutím 14-dňovej lehoty, kedy sa na vás nevzťahujú práva cestujúcich podľa EÚ 261. V takom prípade máte nárok na vrátenie peňazí alebo bezplatný prestup na iný let.

Ak je však váš let zrušený 13 dní alebo menej pred odletom, máte tiež nárok na finančnú náhradu až do výšky 600 eur v závislosti od vzdialeností uvedených v tabuľke vyššie.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.