easyJet batožina

easyJet

Množstvo batožiny v leteckej spoločnosti easyJet sa odvíja od dodatočných služieb zakúpených k letenke. Každý cestujúci má nárok na malú príručnú batožinu v rámci základného cestovného.

Príspevok na príručnú batožinu

Cestujúci má nárok na 1 kus príručnej batožiny nasledujúcich rozmerov zdarma ku každej letenke:

  • 45 x 36 x 20 cm.

Hmotnostný limit pre túto batožinu je 15 kg. Na letiskách sa však s veľkou kontrolou hmotnosti nestretnete. Naopak, veľmi časté je meranie rozmerov pomocou batožinových klietok pri odletových bránach.

Ešte nemáte hotel? Získajte zľavu na stránke booking.com

Väčšia príručná batožina

Cestujúci s tarifou FLEXI alebo tí, ktorí si zakúpili službu Veľká príručná batožina, môžu mať okrem malej príručnej batožiny aj väčšiu príručnú batožinu. V takom prípade máte nárok na 2 kusy batožiny s nasledujúcimi limitmi:

  • 45 x 36 x 20 cm
  • 56 x 45 x 25 cm

Cestujúci so zaplateným členstvom easyJet PLUS majú nárok aj na druhú väčšiu batožinu.

Zapísaná batožina

Zapísanú batožinu si môžete zakúpiť u spoločnosti easyJet počas procesu rezervácie alebo v aplikácii Manage My Booking pred odbavením.

Existujú hmotnostné limity 15 kg, 23 kg, 26 kg, 29 kg a 32 kg.

Cena batožiny závisí od vzdialenosti letu a hmotnosti. Zvyčajne počítajte s tým, že za 23 kg batožinu zaplatíte 40 eur za let.

Batožinu si môžete odbaviť na letisku do 40 minút pred odletom. Pri vybraných letoch sa však odbavovacie pracoviská zatvárajú už 60 minút pred odletom, napr. na letisku Londýn Gatwick alebo Paríž CDG.

Náš tip: ak si okrem zapísanej batožiny do 23 kg budete kupovať aj vybrané sedadlá, oplatí sa kúpiť si tarifu Essentials.

Detské kočíky

Spoločnosť EasyJet umožňuje bezplatnú prepravu nielen samotného kočíka, ale celkovo 2 kusov v batožinovom priestore. Ak cestujete s malými deťmi, máte nárok na prepravu 2 predmetov z tohto zoznamu:

  • Kočík (skladací alebo neskladací)
  • cestovné postieľky
  • autosedačka
  • podsedák
  • nosič na chrbát

Tieto predmety si môžete bezplatne odbaviť na letisku pri odbavovacej prepážke.

Zvieratá na palube

Spoločnosť EasyJet nepovoľuje vstup domácich zvierat na palubu lietadla ani do batožinového priestoru (psy, mačky, papagáje atď.). Jedinou výnimkou sú asistenčné vodiace psy.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.