Nočný most v Dubline
Letisko Dublin

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Dublin

Prestup na letisku Dublin

Krystof Hajek aktualizované 8. 10. 2023

V okolí sa nachádzajú dva terminály, ktoré sú od seba vzdialené asi 5 minút chôdze. Sú však vnútorne prepojené, a to dokonca tranzitnou zónou, takže pri presune medzi nimi nemusíte vôbec vychádzať von.

Lacné hotely v blízkosti letiska Dublin

Terminály sú rozdelené podľa leteckých spoločností:

  • Terminál 1: Aegean Airlines, Air Baltic, Air Canada, Air France, Air Transat, British Airways, Egyptair, Etihad Airways, Eurowings, Finnair, Iberia, Icelandair, KLM, Lufthansa, Loganair, LOT, Norwegian, Play, Qatar Airways, Ryanair, SAS, Swiss, TAP, Transavia, TUI, Turkish Airlines, Vueling, WestJet, Wideroe
  • Terminál 2: Aer Lingus, American Airlines, Delta, El Al, Emirates, United

Letisko Dublin je vo všeobecnosti veľmi moderné a priestranné, pričom odletová časť terminálu spoločnosti Ryanair je menej vybavená.

Priestor na prestup medzi letmi

Ak prestupujete v rámci tej istej leteckej spoločnosti (alebo jej partnerov), v drvivej väčšine prípadov budete prestupovať v rámci jedného terminálu (najčastejšie číslo 2, ktorý obsluhuje miestna hlavná linka Aer Lingus). Na dublinskom letisku sa dá ľahko pohybovať a je vzdialené do 15 minút chôdze. Prestupy sa dajú uskutočniť do 35 minút.

Ak prestupujete na let do USA, počítajte s tým, že na dublinskom letisku budete musieť prejsť imigračnou kontrolou. V USA po prílete z Dublinu neprejdete colnou ani pasovou kontrolou a zamierite rovno k výdaju batožiny.

Pri prestupe v rámci jedného terminálu sa nevykonáva žiadna bezpečnostná kontrola. Ak sa presúvate medzi terminálmi, musíte prejsť bezpečnostnou kontrolou v rámci tranzitného priestoru.

V prípade negarantovaného prestupu (t. j. ak si kúpite dva lístky samostatne na vlastnú päsť) nemusíte opustiť tranzitný priestor, ak cestujete len s príručnou batožinou. V týchto prípadoch, ak cestujete so zapísanou batožinou, musíte vždy vyjsť von a znovu sa odbaviť, pričom na bezproblémový prestup odporúčame minimálne 2,5 hodiny.

Mapa terminálov

Prehľadnú interaktívnu mapu letiska Dublin nájdete na oficiálnej webovej stránke: dublinairport.com/at-the-airport/the-map

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.