Doprava z letiska Toronto Pearson

Toronto

Letisko Pearson je napojené na železničnú sieť a obsluhuje ho množstvo autobusových liniek do okolitých obytných oblastí. Samozrejme, nachádza sa tu aj obrovská budova požičovne áut, v ktorej sídlia desiatky autopožičovní.

Lacné hotely v meste Toronto

Prenájom auta

Rozhodli ste sa cestovať po Kanade autom? Prenajmite si auto priamo na letisku a cestujte na vlastnú päsť bez starostí o cestovné poriadky a nie príliš rušnú medzimestskú dopravu.

V Toronte je široký výber autopožičovní, ktoré si môžete porovnať na jedno kliknutie podľa svojich preferencií, napríklad prostredníctvom webu booking.com.

Ceny sú tu primerané a týždenný prenájom stojí približne 345 cad.

Vlak UP Express

Vlak "UP Express" je najrýchlejšou dopravou do centra Toronta. Vlak premáva s 2 zastávkami a odvezie vás na hlavnú stanicu Union Station v centre mesta. Stanica na letisku sa nachádza na 2. poschodí terminálu 1.

Ak priletíte na terminál 3, musíte najprv nastúpiť do bezplatného automatického vlaku Terminal Link, ktorý vás za 2 minúty odvezie priamo na stanicu UP Express.

Stačí sledovať zreteľné značky "Vlak do mesta".

Lístky na vlak

Lístky na vlak si môžete kúpiť v automatoch v príletových halách oboch terminálov (po opustení tranzitnej zóny) alebo priamo na nástupišti stanice. Pri ceste z centra mesta si môžete kúpiť lístky aj v automate pred vstupom na nástupište. Platiť môžete kartou alebo v hotovosti. Lístok si môžete kúpiť aj online na stránke upexpress.com alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Štandardný cestovný lístok stojí 12,35 cad a platí len na jednu jazdu v UP Expresse, nie v inej torontskej doprave. Vlaky premávajú každú štvrťhodinu od 5:30 do približne polnoci. Cesta do centra mesta trvá 25 minút. Deti do 12 rokov jazdia zadarmo a seniori nad 65 rokov za 6,20 cad.

TIP: Ak sa budete vracať aj na letisko s UP Express, oplatí sa kúpiť si v automate kartu PRESTO Card za 6 cad (suma za kartu, ktorá sa nedá použiť na cestovné), ktorú si môžete priamo nabiť na ľubovoľnú sumu. Kartu PRESTO Card môžete použiť vo všetkých dopravných prostriedkoch v Toronte a jeho okolí. Jedna jazda vlakom na kartu PRESTO Card stojí 9,25 cad, takže karta sa oplatí pri spiatočnej ceste.

 • Čas jazdy na stanicu Union Station: 25 minút
 • Frekvencia: každých 15 minút
 • Cestovné: 12,35 cad / 9,25 cad s PRESTO Card
 • Posledný vlak z letiska: Každý deň o 23:27 hod.
 • Prvý vlak zo stanice Union: 4:55 v pracovné dni, 6:00 cez víkendy a sviatky
 • Oficiálna webová stránka: upexpress.com

Autobus do centra mesta

Lacnejšou, ale podstatne dlhšou alternatívou sú autobusové linky. Všetky spoje zastavujú vždy na oboch termináloch, a to len na prízemí v blízkosti príletových poschodí. Označenie zastávok je veľmi prehľadné a lístky všetkých autobusových spoločností si môžete zakúpiť vopred v automatoch v príletových halách terminálu 1 aj 3 (vo verejnej časti).

Celkový čas cesty do centra mesta vrátane prestupu na metro bude 60-90 minút v závislosti od zvolenej trasy.

Ak cestujete priamo do Toronta, použite červené a biele autobusy TTC na linkách 52 alebo 900.

Prestupný lístok do centra mesta bude stáť 3,35 cad. V autobusoch môžete použiť aj kartu PRESTO Card, ale v tomto prípade sa vám to neoplatí, pretože zľava oproti papierovému lístku PRESTO je len 5 centov. Nákupná hodnota karty PRESTO Card je 6 cad.

Cestovné poriadky a informácie o verejnej doprave nájdete na webovej stránke TTC: www.ttc.ca.

 • Linka 900 Airport Express premáva na konečnú stanicu metra Green Line 2 Kipling, odkiaľ sa môžete metrom dostať do centra mesta. Ak však smerujete priamo do centra, budete musieť ešte prestúpiť na stanicu Spadina na žltú linku metra 1.
  • Cena lístka PRESTO: 3,35 cad (platí 120 minút na ľubovoľný počet prestupov - pri prestupe musíte vždy "pípnuť" lístok do čítačky/otáčacieho pultu v metre)
  • Cena cestovného lístka PRESTO Day-pass: 13,50 cad (platí celý kalendárny deň vo všetkých vozidlách TTC)
  • Frekvencia: 9-10 minút počas dňa, 20 minút ráno a v noci
  • Čas cesty autobusom do Kiplingu / celkový čas cesty do centra: 17 minút / 50 minút
  • Posledný autobus z letiska - 1:59, avšak posledné metro z Kiplingu do centra jazdí o 1:31, takže posledný autobus z letiska, aby ste stihli metro, jazdí o 1:05
  • Prvý autobus na letisko - 5:32 v pracovné dni, 7:40 v nedeľu (prvé metro zo stanice Spadina odchádza až o 5:58, v nedeľu o 8:12)
 • Linka 52 / 952 premáva po ulici Long Lawrence Street na severný koniec Toronta, kde sa na stanici Lawrence West pripája na žltú linku metra 1 smerom do centra. Cesta je však zdĺhavá a trvá takmer hodinu len z letiska na stanicu Lawrence West + ďalších 25 minút metrom do centra. Linka 952 je expresná, ale aj tak trvá cesta na stanicu Lawrence West približne 40 minút.

  Pri ceste smerom na letisko môžete použiť len možnosť 52A alebo 952, ostatné na letisko nejazdia.
  • Cena lístka: rovnaká ako na linke 900
  • Frekvencia: 7-10 minút počas špičky, 15-20 minút mimo špičky
  • Posledný autobus z letiska - 1:55
  • Prvý autobus na letisko zo stanice Lawrence West - 5:05 v pracovné dni a v sobotu, 4:36 v nedeľu

Taxi

Oficiálne taxíky a zdieľané služby, ako napríklad Uber a Bolt, sú k dispozícii pred oboma terminálmi v každú dennú aj nočnú hodinu.

Ceny cestovného do centra Toronta (Union Station) sú približne 61 cad.

Nočná doprava

Počas noci používajte na cestu do severnej časti centra Toronta (Spadina Ave) len autobusovú linku 300. Jazdí približne od 2:15 do 5:00 ráno v intervaloch približne 20 minút. V nedeľu potom premáva do 7:45 ráno s 9-10 minútovým intervalom medzi 5:00 a 7:40 ráno.

Cestovné je rovnaké ako na denných linkách a cesta do centra trvá približne 40 minút.

Miestne autobusy

Autobusová doprava do blízkych destinácií je k dispozícii len pre obyvateľov alebo hostí miestnych hotelov, ale všetky z nich poskytujú vlastnú bezplatnú kyvadlovú dopravu do hotela/letiska.

Podrobný zoznam všetkých liniek a spoločností nájdete na webovej stránke letiska: torontopearson.com

Mapa liniek verejnej dopravy

Pozrite si mapu všetkých autobusových a vlakových liniek obsluhujúcich letisko Toronto Pearson YYZ.

Diaľkové autobusy (Niagarské vodopády atď.)

Diaľkové autobusy do mnohých kanadských a amerických destinácií zastavujú aj priamo pri termináli. Spojenia sú zvyčajne drahšie ako z centra Toronta.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.