Doprava z letiska Dublin

Nočný most v Dubline

Na letisku Dublin sa nachádza veľké množstvo požičovní áut a autobusových liniek.

Autobusy 16 a 41 sú najlacnejšie na presun do centra mesta, zatiaľ čo Dublin Express alebo Aircoach ponúkajú rýchlejšie spoje s menším počtom zastávok. Všetky trasy vedú do centra Dublinu.

Vyhľadajte hotely v centre Dublinu

Prenájom auta

Pre mnohých cestujúcich je dublinské letisko vstupnou bránou na spoznávanie celého Írska. Prenajmite si auto priamo z letiska a vydajte sa na cestu po očarujúcej írskej krajine.

Týždenné ceny prenájmu sa v lete pohybujú od 300 eur a mimo sezóny od 190 eur. Na letisku sú desiatky rôznych požičovní.

Porovnajte dopravu do centra Dublinu

Zastávky expresnej a diaľkovej verejnej dopravy nájdete v spoločnom priestore pred terminálmi 1 a 2.

Miestne autobusy a lacnejšie spoje do centra Dublinu zastavujú hneď za parkoviskom, cez ktoré vedie priechod pre chodcov.

Cena Čas cesty Frekvencia Hodiny prevádzky Spojenie
Autobus 16 2,60 eur
2 eur s kartou Leap Card
45 minút 10 minút 7:00-0:30 dublinbus.ie
Autobus 41 2,60 eur
2 eur s Leap Card
45 minút 20 minút 24/7 dublinbus.ie
Dublin Express 782 8 eur
10 eur spiatočne
30-35 minút 15 minút 3:30-0:35 terravision.eu
Dublin Express 784 8 eur
10 eur spiatočne
30-35 minút 30 minút 4:00-22:50 terravision.eu
Aircoach 700 7 eur
9 eur spiatočne
35 minút 30 minút 2:20-1:20 aircoach.ie

Autobusy 16 a 41 do Dublinu

Autobusy 16 a 41 sú najlacnejšou formou dopravy do centra mesta.

Lístky stoja 2,60 eur, ak použijete kartu LEAP, zaplatíte len 2 eurá. Jednotlivé lístky si môžete kúpiť v predajni potravín Wrights na ceste k zastávkam z terminálu, v automate na zastávke (možno platiť kartou) alebo u vodiča (možno platiť len presnou hotovosťou).

Linka 16 premáva približne od 7:00 do 12:30, zatiaľ čo linka 41 premáva 24 hodín denne.

Zastávka liniek 16 a 41 sa nachádza po prechode priechodom pod garážami a je vzdialená približne 200 metrov od oboch terminálov. Aktuálne ceny a cestovné poriadky nájdete na oficiálnej webovej stránke: dublinbus.ie.

Leap Card

Ak sa chystáte cestovať po Dubline častejšie, určite sa oplatí kúpiť si Leap Card. Podrobné informácie nájdete na stránke leapcard.ie.

Kde si môžete kúpiť kartu Leap Card na letisku?

  • Wright Food Fayre v pasáži cez parkovisko (otvorené 24 hodín denne)
  • Supermarket Spar v príletovej hale terminálu 2 (otvorený od 6:00 do 22:00)

Zaplaťte zálohu 5 eur, ktorá vám bude vrátená, ak kartu vrátite. Na kartu Leap si musíte nabiť kredit minimálne 5 eur (na ktoromkoľvek predajnom mieste alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie, prípadne na staniciach alebo zastávkach električiek prostredníctvom automatu). Cestovné sa potom naúčtuje, keď ju priložíte k čítačke v autobuse alebo inom dopravnom prostriedku. V prípade cestovania autobusom stačí kartu priložiť až pri nástupe. Pri vystupovaní nemusíte "pípať".

Napríklad cestovné do centra Dublinu v autobusoch 16 a 41 s kartou Leap Card je 2 eurá.

Pohodlnejšou alternatívou ku klasickej Leap Card je Leap Visitor Card. Kartu môžete používať v nasledujúcich hodnotách:

  • 24 hodín za 8 eur
  • 72 hodín za 16 eur
  • 168 hodín za 32 eur

Autobusy Dublin Express

Dublin Express je najrýchlejšia doprava do centra mesta. Autobusy premávajú od 4:45 do 23:30 každých 30 minút. Cesta do centra mesta trvá menej ako pol hodiny.

Lístok si môžete kúpiť online na stránke Terravision.eu. Jednosmerný lístok je k dispozícii za 8 eur a spiatočný lístok je s výraznou zľavou 10 eur. Ak zmeškáte spoj, môžete využiť ktorýkoľvek iný.

Autobusy premávajú na dvoch linkách 782 a 784 do centra Dublinu. Pri nákupe online na stránke terravision.eu nezadávate konkrétnu zastávku, len "Dublin City Centre", môžete použiť akýkoľvek spoj z ktorejkoľvek zastávky.

Poloha všetkých zastávok je uvedená na webovej stránke Dublinexpress. Trasu autobusu nájdete aj na mape nižšie.

  • Čas cesty: 25-30 minút
  • Frekvencia: 15 - 20 minút v prípade linky 782 a 30 minút v prípade linky 784
  • Cestovné: 8 eur jednosmerne / 10 eur spiatočne
  • Online rezervácie: terravision.eu

Autobusy Aircoach

Expresné autobusy Aircoach premávajú do centra Dublinu na linke 700. Čas cesty do centra na most O'Connel Bridge je približne 30-35 minút a autobusy premávajú v 30-minútových intervaloch približne od 2:00 do 1:25.

Jednosmerný lístok je k dispozícii za 7 eur, spiatočný za 9 eur.

Oficiálne informácie a online predaj lístkov: aircoach.ie

Taxi do centra Dublinu

Na letisku bude vždy dostatok taxíkov v každú dennú aj nočnú hodinu. Využiť môžete aj služby Uber alebo Bolt, ktoré však môžu byť drahšie ako taxík, najmä v čase dopravnej špičky (skoro ráno smerom na letisko a neskoro večer smerom do centra mesta).

Ceny cestovného sa vypočítavajú podľa vzdialenosti, ale aj podľa státia v dopravných zápchach alebo na semaforoch, takže nie je možné vopred určiť presnú sumu.

Vo všeobecnosti platí, že denná jazda do centra Dublinu (ulica O'Connel) stojí približne 33 eur. V noci, v nedeľu a počas štátnych sviatkov za približne 45 eur.

Autobusy do iných írskych miest

Priamo z letiska premávajú autobusy mnohých spoločností doslova po celom Írsku bez prestupovania.

Jednotné cestovné poriadky nájdete vo vyhľadávači: transportforireland.ie. Lístky si však musíte kúpiť online na webových stránkach jednotlivých dopravcov: Bus Éireann, Go Bus, Aircoach, Dublin Coach, CityLink, John McGinley.

A desiatky ďalších menších miest po celom ostrove, pozrite si zoznam všetkých liniek na webovej stránke letiska.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.