Doprava z letiska Bridgetown

Barbados

Na letisko Grantley Adams sa dá dostať tromi spôsobmi.

Prenájom auta

Ak sa nechcete obmedzovať verejnou dopravou bez cestovných poriadkov a chcete cestovať po ostrove, najlepšou možnosťou je prenajať si auto priamo na letisku.

Ceny za prenájom menšieho auta na týždeň v hlavnej sezóne (december až apríl) sa vyšplhajú na približne 450 usd. Mimo sezóny si môžete prenajať auto na týždeň za menej ako 300 usd.

Dôrazne odporúčame rezervovať si auto v dostatočnom predstihu. Kapacita miestnych požičovní je malá a stáva sa, že autá sú vypredané až na 2 mesiace.

Na Barbadose jazdite vľavo.

Podrobné informácie o jazde na ostrove nájdete v sprievodcovi jazdou na Barbadose.

Kancelárie mnohých autopožičovní nájdete po opustení príletovej haly asi 20 metrov vľavo.

Taxi

Na letisku sú k dispozícii len oficiálne licencované taxíky, ktoré sa nachádzajú hneď pri východe z príletovej haly. Prejdite k pultu s cenami a zamestnanec vás nasmeruje k najbližšiemu taxíku. Hoci autá nie sú vybavené taxametrami, cenu sa dozviete vopred vďaka vyvesenej cenovej tabuli.

Za taxíky sa dá platiť len v hotovosti, pričom je možné použiť barbadoské aj americké doláre.

Napríklad do centra Bridgetownu môžete zaplatiť 74 bbd, do letovísk v okolí Hastingsu a Rockley 67 bbd a Holetownu 125 bbd.

Autobus a ZR

Na letisko môžete využiť aj verejnú dopravu, ktorú zabezpečujú bežné autobusy (modré alebo biele), minibusy (žlté s modrým pruhom) a "ZR", zdieľané taxíky, ktoré premávajú na pravidelnej trase. Majú podobu malých bielych dodávok s bordovým pruhom.

Autobusy, minibusy a zdieľané taxíky (ZRs) stoja vždy 3,50 bbd za jednu jazdu, či už idete jednu zastávku alebo po celom ostrove. Platiť môžete len v hotovosti a len v barbadoských dolároch.

Pri pravidelných autobusoch musíte mať presnú sumu alebo cestovať za vyššie cestovné. Peniaze sa totiž vhadzujú do schránky u vodiča, ktorý ich nemá ako vrátiť. V prípade minibusov a ZR sa nepresná suma vracia.

V prípade zdieľaných taxíkov (ZR) sa platba uskutočňuje vodičovi pri výstupe alebo sprievodcovi v žltom tričku počas jazdy. Minibusy potom majú zvyčajne sprievodcu (opäť v žltom tričku), ktorému zaplatíte počas jazdy.

Autobusová zastávka sa nachádza na hlavnej ceste asi 100 metrov od terminálu. Ak vyjdete z príletovej haly, prejdete okolo stanovišťa taxíkov a prejdete cez parkovisko. Autobusový prístrešok je viditeľný z terminálu. Smer do Bridgetownu je vľavo.

  • ZRs - linka 3D premáva po diaľnici č. 7 (cez Oistins, St. Lawrence, Worthing, Rockley, Hasting, Carlisle Bay) na terminál Constitution River v Bridgetowne. Jazdí v nepravidelných intervaloch (keď je plná) približne od 6:00 do polnoci, zvyčajne aspoň raz za 15-30 minút.
  • Minibusy - mnohé linky premávajú po rovnakej trase ako ZR linky 3D s tým rozdielom, že z letiska pokračujú aj opačným smerom smerom k Sam Lord's Castle alebo Six Roads. Minibusy tiež jazdia v nepravidelných intervaloch, zvyčajne aspoň 1-2 krát za hodinu
  • Autobusy - tie jediné majú presné časy odchodov z terminálov, ale premávajú na/z letiska len niekoľkokrát denne, konkrétne linka 27 cez Bridgetown do Speightstownu a linka 54C cez diaľnicu do Speightstownu

Podrobné informácie o cestovaní verejnou dopravou nájdete v sprievodcovi Barbadosom.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.