Barbados
Letisko Bridgetown Grantley Adams

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Bridgetown

Prestup na letisku Bridgetown

Krystof Hajek aktualizované 3. 9. 2023

Jednoduchý a prevažne otvorený terminál má len prízemie.

Ak sa postavíte čelom k terminálu, vpravo sú prílety a vľavo odlety, pričom odbavovacie pulty sú čiastočne v otvorenej hale.

Jediné bezpečnostné stanovište vás zavedie do tranzitného priestoru spoločného pre všetky odlety. Pri odlete z Barbadosu sa nenachádza žiadna pasová kontrola.

Prestup medzi letmi

Letisko na Barbadose slúži ako dôležitý prestupný bod do destinácií, ako je súostrovie Grenadíny a okolité menšie karibské ostrovy.

Aj keď máte lety s rovnakou rezerváciou, musíte prejsť cez imigračnú a pasovú kontrolu, opustiť letisko, prejsť 50 metrov k odletovej zóne a znova sa odbaviť.

Táto procedúra však nie je dlhá a trvá maximálne približne 30 minút. Okrem niektorých letov spoločnosti LIAT alebo Caribbean Airlines si musíte vyzdvihnúť a znovu odbaviť aj batožinu.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.