Sardínia
Sardínia

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Sardínia

Capo Testa

David Eiselt aktualizované 16. 4. 2024
Capo Testa

Mys Capo Testa je krásny členitý polostrov, ktorý je so Sardíniou spojený úzkou šijou s malými plážami na oboch stranách.

Nájdite si najlepší hotel pri pláži na booking.com

Celý ostrovček Capo Testa tvoria mohutné žulové skaly, ktoré vietor formuje do bizarných tvarov. Miestni obyvatelia často nazývajú mys Testa "mesačnou krajinou", pretože presne tak vyzerajú niektoré miesta a výhľady na zvláštne skalné tvary.

Výhľady, kvety a turistika

Týmito slovami by sa dala ľahko opísať návšteva Capo Testa. Členitý ostrovček ponúka množstvo výhľadov na more, pevninu a útesy, medzi ktorými najmä na jar rastú pestré kvety narcisov a gazánií.

Ostrovček meria v obvode asi 10 km a pretína ho niekoľko piesočných ciest. Ponúka sa tu teda ľahká turistika. Naplánujte si aktívnejší deň, prejdite sa okolo ostrova a výlet ukončite pri malom majáku pri západe slnka.

Ubytovanie

Priamo na ostrove sa nachádza rovnomenná dedinka Capo Testa, kde sa môžete ubytovať v niekoľkých apartmánoch.

Tie sú však často rezervované už mesiace vopred, takže vám nezostane nič iné, ako prenocovať v 2 km vzdialenej Santa Teresa Gallura, odkiaľ premávajú trajekty na Korziku cez Bonifácky prieliv.

Doprava

Do dedinky Capo Testa, ktorá sa nachádza priamo na ostrove, sa dostanete len autom. Parkovanie je v hlavnej sezóne pomerne komplikované. Je tu niekoľko platených parkovísk (okolo 10 eur na deň), ktoré sú však plné už od skorého rána. V takom prípade je bežné zaparkovať po stranách cesty spájajúcej Sardíniu a zvyšok cesty musíte prejsť pešo.

Porovnanie cien prenájmu áut na Sardínii

Najbližšia autobusová zastávka (en.mapy.cz) sa nachádza v blízkosti hrdla cesty vedúcej na polostrov. Z centra Santa Teresy premáva linka Sardabus (zastávka sa volá Baia Santa Reparata - Hotel Cala Blu).

Do Santa Teresy sa potom môžete dostať klasickými autobusovými linkami ARST alebo Turmo Travel do nasledujúcich destinácií:

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.