Švédsko - internet a zásuvky

Švédsko

Zistite, či budete pri ceste do Švédska potrebovať adaptér do elektrickej zásuvky alebo ako je dostupný internet a mobilný signál.

Zistite ceny hotelov vo Švédsku

Elektrina a zásuvky

Švédska elektrická sieť pracuje s frekvenciou 50 Hz a koncovým napätím 230 V.

Zásuvkya zástrčky používané vo Švédsku sú "európske", t. j. typ F s dvoma kruhovými otvormi. Ak cestujete do Švédska z väčšiny európskych krajín (okrem Spojeného kráľovstva, Írska a Malty), adaptér nepotrebujete.

Zástrčky typu F sú vhodné aj pre zástrčky typu C a E.

  • Zásuvky - F
  • Napätie - 230 V
  • Frekvencia - 50 Hz

Internet

Švédsko je súčasťou EÚ, takže mobilné dáta fungujú bez roamingových príplatkov pre všetkých občanov EÚ, Islandu, Nórska a Spojeného kráľovstva. Internetové pokrytie vo Švédsku je veľmi dobré vo všetkých obývaných oblastiach a v ich okolí.

Na vidieku, v horách a národných parkoch sa však môžete ocitnúť úplne bez signálu.

Verejné wi-fi siete sú k dispozícii v prevažnej väčšine hotelov a penziónov a sú dostupné v mnohých väčších reštauráciách.

Zavolajte na

Pre volanie vo Švédsku platia rovnaké pravidlá pre mobilných operátorov z EÚ, Nórska a Veľkej Británie, ako keby ste volali do krajiny.

Zo Švédska teda budete volať domov za rovnaké ceny a tarify ako doma, ak žijete v EÚ, Nórsku alebo Spojenom kráľovstve. Pri cestovaní do Švédska neočakávajte žiadne dodatočné roamingové poplatky.

Ak ste z krajiny mimo EÚ, získajte dátovú e-sim na Malte rýchlo a jednoducho na webe airalo.com.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.