Kodaň
Kodaň

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Kodaň

Fælledparken

Krystof Hajek aktualizované 22. 3. 2024
Park

Najväčší park v Kodani ponúka možnosti na prechádzky, šport, opaľovanie, koncerty a slávnu Veľkú cenu Kodane (preteky historických vozidiel), ktorá sa koná každý rok prvý augustový víkend.

Zobraziť hotely v centre Kodane

Relaxujte na tráve pri vode

Rozľahlý park Faelledparken ponúka skvelú príležitosť na oddych počas teplých letných dní a je príjemnou a oveľa pokojnejšou alternatívou ku kráľovským záhradám okolo hradu Rosenborg.

Uprostred parku sa nachádza veľké jazierko, okolo ktorého si môžete ľahnúť na vždy udržiavanú trávu alebo si rozložiť piknikový tábor na niekoľkých stoloch s lavičkami.

Historická Veľká cena Kodane

V uliciach okolo parku Fælledparken sa každoročne konajú veľmi obľúbené preteky nostalgických pretekárskych vozidiel prierezom histórie. Ide o najväčšie motoristické podujatie v Dánsku.

Preteky sa konajú vždy prvý augustový víkend a vstupenky sa predávajú približne 2 mesiace vopred. Vstupenky na jeden deň stoja približne 350 dkk, vstupenky na oba dni víkendu sú zvyčajne zľavnené a stoja približne 600 dkk.

Oficiálne informácie a možnosť zakúpiť si vstupenky online nájdete na stránke: chgp.dk

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.