Kodaň
Kodaň

Kodaň - všetko, čo potrebujete vedieť pred cestou

Kodaň - kde sa ubytovať

Krystof Hajek aktualizované 22. 3. 2024

Kodaň je malé a kompaktné mesto. Nájsť vhodnú lokalitu preto nie je prakticky žiadna práca. Väčšina hotelov sa nachádza v samotnom centre mesta, niektoré sa nachádzajú medzi letiskom a mestom a len niekoľko hotelov nájdete na severe v meste Nørrebro.

Kde sa ubytovať v Kodani

Hlavné hotely sa nachádzajú v centre Kodane. Tu sa nachádza zmes niekoľkých hviezdičkových hotelov, väčšinou troj- a štvorhviezdičkových, až po menšie chatové hotely a hostely.

Ak pre vás nie je prioritou vyjsť z hotela priamo na námestie v centre mesta, vyberte si hotely pozdĺž metra na juhu Kodane. Sú lacnejšie.

Lacné hotely

Hotely so značkou Cabinn, Wakeup alebo Go ponúknu najlacnejšie ubytovanie v Kodani. Izby sú veľmi malé, ale moderné a úplne postačujúce na jednu až tri noci. Najnižšie ceny sa začínajú na približne 80 eur za izbu pre dvoch.

 • Cabinn City ** - Nachádzajú sa v samom centre Kodane v blízkosti parku Tivoli a hlavnej železničnej stanice Kobehavn. Lacnejšie izby sú dvojlôžkové a všetky majú vlastnú kúpeľňu. Ak požadujete raňajky, kúpte si izbu s raňajkami - neskoršie nákupy sú vždy drahšie.
 • Cabinn Metro ** - Tento hotel sa nachádza vedľa stanice Ørestad, odkiaľ premávajú spoje do centra mesta a na letisko. Hneď vedľa hotela sa nachádza nákupné centrum so supermarketom a niekoľkými prevádzkami rýchleho občerstvenia. Izby majú vlastnú kúpeľňu.
 • Go Hotel Saga ** - Menší hotel sa nachádza hneď vedľa stanice Kobenhavn smerom do centra. Väčšina izieb má spoločné, ale čisté a dobre udržiavané kúpeľne. Najlacnejšia izba tu stojí 60 eur. Izby s vlastnou kúpeľňou stoja vždy asi o 20 eur viac.
 • Wakeup Copenhagen Bernstorffsgade ** - Tento hotel sa nachádza aj v blízkosti hlavnej železničnej stanice. Je však trochu ďalej pozdĺž rieky. Ponúka požičovňu bicyklov (za poplatok). Izby majú vlastné kúpeľne.
 • Wakeup Copenhagen Borgergade ** - V samom centre mesta, len 250 metrov od Nového kráľovského námestia, sa nachádza tento moderný hotel. Ponúka klasické dvojlôžkové izby aj rodinnú izbu pre 4 osoby.

Ak cestujete samostatne, pozrite si spoločné izby alebo postele v spoločných priestoroch jednotlivých hostelov. Viac ako 40 hostelov nájdete na stránke hostelworld.com/copenhagen.

Hotely medzinárodných reťazcov

Najväčšie zastúpenie hotelov patriacich do medzinárodnej hotelovej siete majú v Kodani logicky škandinávske siete Scandic a Nordic. Ak hľadáte skutočné medzinárodné reťazce, máte tento výber.

Ceny sa zvyčajne pohybujú okolo 140 eur za troj- a štvorhviezdičkové hotely. Päťhviezdičkové hotely stoja 200 eur a viac za noc pre dvoch.

 • Best Western Hotel Hebron *** - Tento cenovo výhodný hotel nájdete neďaleko stanice Kobenhavn a len 5 minút od parku Tivoli. V hoteli si môžete požičať bicykel. Hotel si môžete rezervovať aj priamo na bestwestern.com.
 • The Huxley Copenhagen BW Premier Collection **** - Ďalší hotel siete Best Western sa nachádza v centre mesta v blízkosti malebnej a turisticky vyhľadávanej nábrežnej štvrte Nyhavn. Štýlové izby nesú nádych slávnych džezových hudobníkov. Určite odporúčame zakúpiť si izbu s bohatými raňajkami formou bufetu. Hotel si môžete rezervovať aj priamo na stránke bestwestern.com.
 • AC Hotel by Marriott Bella Sky Copenhagen **** - Dizajnový mrakodrap s dvoma vežami sa nachádza vedľa stanice metra Bella Center alebo železničnej stanice Ørestad na hranici medzi centrom mesta a letiskom. Odporúčame ho, ak si chcete vychutnať nezabudnuteľný nočný výhľad na mesto. Všetky izby majú veľké francúzske okná.
 • NH Collection Copenhagen ***** - Tento päťhviezdičkový hotel sa nachádza na ostrove Christians priamo na nábreží a len pár krokov od stanice metra Christianshavn. Pôvodne to bola budova banky, ktorá bola v roku 2021 zrekonštruovaná a prestavaná na tento úžasný hotel. Fantastické raňajky sú povinnosťou pre každého, kto strávi noc v tomto luxuse.
 • Copenhagen Marriott Hotel ***** - Pod parkom Tivoli, neďaleko hlavnej železničnej stanice, nájdete na nábreží ďalší päťhviezdičkový klenot Kodane. Vyjdite na terasu, usaďte sa na poskytované ležadlá a zažite povestné hygge. V hoteli sa nachádza klasická parná sauna a posilňovňa. Ide o jeden z najdrahších hotelov v Kodani.
 • Radisson Collection Royal Hotel ***** - Nad hlavnou stanicou Kobenhavn sa nachádza ďalší päťhviezdičkový dizajnový hotel, ktorý navrhol Arne Jacobsen. Tento hotel je prvým mrakodrapom v Kodani a ponúka najlepší výhľad na celé mesto. V izbách sa nachádzajú ikonické kreslá Swan a Egg.

Kodaň nepatrí medzi najlacnejšie európske hlavné mestá. Verte však, že v prípade uvedených hotelov nebudete ľutovať.

Ceny

Dánsko nie je lacné a v Kodani to platí dvojnásobne. Pripravte si dostatočný rozpočet na hotel, pretože najlacnejšie ubytovanie pod 80 eur na noc a izbu pre dve osoby nájdete len ťažko, a to aj v prípade hostelov a zdieľaných izieb. Ak si vystačíte so 120 eur na noc, nebudete prekvapení.

Ak máte radi pohodlie a spoliehate sa na overenú kvalitu v podobe hotelov Scandic alebo Nordic Choice, vyčleňte si rozpočet od 120 eur do 200 eur na noc vrátane raňajok. Ceny ostatných reťazcov sa pohybujú od 130 eur vyššie bez raňajok.

Ak si myslíte, že by ste mohli ušetriť ubytovaním v hosteli, nebudete príjemne prekvapení. Ani tu ceny príliš neklesajú a pod 40 eur toho veľa nenájdete. V zime je situácia lepšia ako v lete.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.