Kodaň
Kodaň

Všetko, čo potrebujete vedieť pred návštevou Kodaň

Kastellet

Krystof Hajek aktualizované 22. 3. 2024
Castellet

Pri návšteve Malej morskej víly sa vydajte na toto územie v podobe päťcípej hviezdy. Kastellet, ktorý bol predtým vojenskou pevnosťou, sa dnes stal príjemným miestom na prechádzky.

Zobraziť hotely v centre Kodane

V centre hviezdy nájdete červené budovy, pôvodné kasárne a na jednom konci dobre zachovaný veterný mlyn v obložení kanónov.

Čo vidieť v citadele?

Do vnútra citadely Kastellet sa dostanete dvoma bránami zo severu a z juhu. Areál je voľne prístupný a môžete v ňom obdivovať pôvodné červené kasárne postavené v 17. až 19. storočí.

Niektoré z nich sa stále používajú na vojenské účely, iné boli prestavané na bežné byty. Do budov sa nedostanete, s výnimkou niekoľkých malých kaviarní, ktoré tu fungujú.

Múry pevnosti sú zatrávnené a voľne prístupné po celom obvode. Prejdite sa okolo nich a navštívte malý veterný mlyn na západnom konci pevnosti.

Vstupné a otváracie hodiny

Pevnosť je pre verejnosť otvorená každý deň od 6:00 do 22:00.

Vstup je bezplatný.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.