Doprava z letiska Riga

Riga

Do Rigy sa z letiska dostanete pravidelnými autobusmi verejnej dopravy za bežné cestovné. K dispozícii sú aj taxíky alebo požičovne áut.

Lacné hotely v Rige

Autobus 22

Do centra Rigy premáva autobusová linka 22, ktorá končí na zastávke Abrenes iela a prechádza aj okolo hlavnej železničnej alebo autobusovej stanice.

Vystúpte na zastávke Grēcinieku iela, odkiaľ sa najrýchlejšie dostanete do malého historického centra.

Pri ceste z centra si dajte pozor, aby ste nenastúpili na trolejbusovú linku 22, ktorá na letisko vôbec nejazdí. Čísla autobusových a trolejbusových liniek sa v Rige nelogicky prekrývajú.

Lístky si môžete zakúpiť v novinovom stánku Narvessen pred terminálom na autobusovej zastávke alebo u vodiča, kde môžete platiť kartou a lístok stojí 1,81 eur. Lístky platia v celej sieti mestskej hromadnej dopravy v Rige v autobusoch, električkách a trolejbusoch.

Lístok si musíte označiť pri nástupe do autobusu.

Kompletné informácie o mestskej hromadnej doprave v Rige a informácie o spojoch medzi zastávkami nájdete na oficiálnej webovej stránke: rigassatiksme.lv

Taxi

Bežný taxík z letiska do historického centra stojí približne 15 eur a musíte si vziať taxameter. Ak taxikár odmietne zapnúť taxameter, vystúpte a vyberte si iné vozidlo.

Taxíky zastavujú hneď pred terminálom vedľa autobusovej zastávky a vždy je k dispozícii niekoľko áut.

Veľmi obľúbenou alternatívou v Rige je aplikácia Bolt, prostredníctvom ktorej vyjde auto z letiska do centra na 11 až 16 eur v závislosti od dennej doby.

Požičovňa áut

V termináli má pobočku niekoľko veľkých medzinárodných autopožičovní. Auto je najlepším dopravným prostriedkom na spoznávanie lotyšskej prírody alebo výlet k moru.

Ceny týždenného prenájmu sa pohybujú od 120 eur do 180 eur v závislosti od sezóny.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.