Prestup na letisku Riga

Riga

Letisko Riga vybavuje všetky lety v jednom termináli s centrálnou odbavovacou halou pre všetky destinácie.

Je to jedno z menších a veľmi prehľadných letísk. Od vstupu do terminálu po východ netrvá cesta k lietadlu viac ako 10 minút.

Lacné hotely v blízkosti letiska Riga

Jediné bezpečnostné stanovište na ľavej strane odbavovacej haly vás zavedie do jediného tranzitného priestoru s odletovými bránami B a C.

Lety mimo schengenského priestoru odlietajú z konca "haly C", kde sa nachádza aj pasová kontrola. Tieto brány sú od bezpečnostnej kontroly najvzdialenejšie, takže ak letíte z Rigy do krajiny mimo Schengenu, nechajte si väčšiu rezervu a v ideálnom prípade prejdite bezpečnostnou kontrolou aspoň 1 hodinu pred odletom.

Prestup medzi letmi

Vďaka modernej sieti AirBaltic je Riga dôležitým prestupným bodom, najmä z letov do Európy smerom do Pobaltia, Škandinávie alebo Zakaukazska.

Prestup je veľmi dobre organizovaný a vôbec nemusíte opustiť tranzitnú zónu, a to aj v prípade, že si prestup skombinujete sami kúpou 2 samostatných leteniek (ak cestujete len s príručnou batožinou).

Pri letoch medzi krajinami Schengenu sa nevykonáva žiadna bezpečnostná ani pasová kontrola.

Pri prestupe zo schengenského na neschengenský let prechádzate len cez pasovú kontrolu, inak cez bezpečnostnú kontrolu. Pri týchto kontrolách však nikdy nie sú rady dlhšie ako 10 minút.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.