Doprava z letiska Kodaň

Kodaň

Ak sa chcete dostať priamo do historického centra (Nyhavn a Christianshavn), najrýchlejšie je metro, ktoré premáva 24 hodín denne. Ak cestujete na hlavnú stanicu alebo priamo k Malej morskej víle, použite pravidelné vlaky, ktoré premávajú aj cez most öresund do švédskeho Malmö.

Podrobné informácie o cestovaní po meste nájdete v našom sprievodcovi po Kodani.

Zobraziť hotely v centre Kodane

Spojenie dopĺňa autobusová doprava, ktorá ponúka priamu trasu napríklad do štvrte Nørrebro. Ako sa najlepšie dostanete na kodanské letisko?

Typ dopravy Čas cesty (Nørreport) Frekvencia Cena
Metro M2 15 minút 4-6 minút 30 dkk
Vlak 17 minút 4-20 minút 30 dkk
Autobus 5C 40 minút 8-20 minút 30 dkk

Na naplánovanie cesty po Kodani môžete použiť tri hlavné vyhľadávače, pričom všetky nájdu kompletné spojenia (metro, vlaky, autobusy a lode) a fungujú na rovnakom základe.

 • dinoffentligetransport.dk - Webová stránka organizátora kodanskej verejnej dopravy
 • rejseplanen.dk - Plánovanie dopravy v celom Dánsku vrátane kodanskej verejnej dopravy
 • dsb.dk - Webová stránka Dánskych železníc, ktorá tiež vyhľadáva spojenia kodanskej verejnej dopravy

Letisko Kodaň je vo vyhľadávačoch známe ako "CPH Lufthavn".

Všetky druhy dopravy zastavujú pred jedinou centrálnou príletovou halou.

Kodaňské cestovné lístky - ceny a miesta nákupu

Lístky sú integrované a platia na všetky druhy dopravy, pričom cena závisí od počtu zón. Letisko sa nachádza v zóne 4, centrum Kodane v zóne 1.

Lístky platia na metro, autobusy, žlté trajekty a všetky vlaky premávajúce po Kodani (S-tog, regionálne Re a diaľkové IC a ICL).

Deti vo veku 0-15 rokov platia polovičné cestovné.

Aktuálny cenník nájdete na webovej stránke verejnej dopravy: dinoffentligetransport.dk/en/prices-and-zones/prices

 • 90 minút pre zóny 1-4 (ľubovoľný počet prestupov) - 30 dkk
 • 24 hodín - 80 dkk
 • 48 hodín - 150 dkk
 • 72 hodín - 200 dkk
 • 60 minút pre 2 zóny (užitočné napríklad pri cestovaní do hotelov v okolí letiska) - - 24 dkk

Jednodňové a viacdňové cestovné lístky sa nazývajú CityPass Small a zahŕňajú zóny 1-4, t. j. celú Kodaň vrátane letiska.

Ak budete po Dánsku cestovať častejšie, možno sa vám oplatí kúpiť si zľavovú kartu Rejsekort za 80 dkk, vďaka ktorej získate lacnejšie medzimestské lístky. Na krátke turistické cesty do Kodane sa však neoplatí.

Kde kúpiť lístky?

Lístky do Kodane si môžete kúpiť vo verejnej časti príletovej haly. Je tam toľko automatov, že ich nemôžete prehliadnuť.

Lístky na verejnú dopravu si môžete kúpiť v červených automatoch DSB v hlavnej príletovej hale alebo v hranatých sivých automatoch na stanici metra. Menšie sivé automaty slúžia na vydávanie kariet Rejsekort.

Hoci DSB sú štátne Dánske železnice, ich automaty vydávajú bežné lístky na kodanskú verejnú dopravu vrátane metra a autobusov.

Pohodlnejší spôsob je kúpiť si lístok prostredníctvom mobilnej aplikácie DOT: dinoffentligetransport.dk/dot-tickets-app. Lístok si aktivujete v aplikácii stlačením tlačidla a pri nastupovaní sa nikde nenačíta. Stačí ho ukázať ktorémukoľvek kontrolórovi.

Metro M2

Najvyťaženejším metrom v Kodani je M2 (žltá linka ), ktoré odchádza z konca letiskového terminálu, sledujte značky. Lístok zakúpený v automate si nikde neoznačujete - platí od zakúpenia.

Metro je najlepšou možnosťou, ako sa dostať do historického centra, kde zastavuje na zastávkach Christianshavn, Kongens Nytorv (výstup smerom na Nyhavn).

 • Čas cesty Nørreport-letisko: Nürnport: 17 minút
 • Cestovné: Nürnborg: 30 dkk
 • Frekvencia: 4-6 minút (v noci 20 minút)

Linka metra M2 premáva 24 hodín denne bez nočnej prestávky.

Vlaky metra ponúkajú panoramatický výhľad na trať, pretože sú automatické a namiesto vodiča sú v nich sedadlá pre cestujúcich pri prednom okne. Na okraji mesta jazdí metro po povrchu, v centre jazdí pod zemou.

Vlak do centra Kodane

Najrýchlejšie spojenie na hlavnú stanicu Kodane "København H " alebo na stanicu Østerport, ktorá je najbližšie k soche Malej morskej víly, je pravidelnými vlakmi.

 • Čas cesty do Nørreport: 17 minút.
 • Cestovné: Cena: 30 dkk
 • Frekvencia: 5-20 minút
 • Posledný vlak z letiska: 23:53
 • Prvý vlak z Kodane H: 3:47

Lístok z automatu si nikde neoznačujte, je platný od okamihu vytlačenia. Lístok v aplikácii tiež ukážete len vtedy, keď vás o to požiada sprievodca.

Stanica CPH Lufthavn sa nachádza v podzemnej časti príletového terminálu. Na cestu do centra Kodane použite koľaj číslo 2.

Autobus 5C

Autobusová linka 5C je najpomalšou linkou. Môžu však byť užitočné na priamu cestu bez prestupovania do niektorých častí centra mesta alebo štvrte Nørrebro.

Z letiska idú všetky spoje do centra a štvrte Nørrebro, pričom len každý druhý spoj ide na letisko cestou z centra. Autobusy s označením "Sundbyvester Plads" na letisko nejazdia.

 • Čas cesty Nørreport-letisko: 40 minút
 • Cestovné: 30 dkk
 • Frekvencia: 5-10 minút (v noci 30 minút)

Autobus 5C premáva 24 hodín denne.

Lístok nie je potrebné označovať, je platný od okamihu vytlačenia v automate. Nastupuje sa všetkými dverami a v prípade potreby stačí ukázať lístok revízorovi, vodiča to nezaujíma.

Autobusová zastávka je vpravo od príletovej haly, výstup je hneď pod eskalátormi vedúcimi na stanicu metra.

Na letisko premávajú aj autobusové linky 35 a 36, tie však jazdia len do okolitých štvrtí a využijete ich len vtedy, ak ste ubytovaní v blízkosti letiska.

Vlakom do Švédska

Letisko Kodaň sa nachádza vedľa Öresundského mosta, ktorý spája Dánsko a Švédsko cez more. Vlaky Øresundståg premávajú na trase niekoľkokrát za hodinu a z Malmö pokračujú buď bez prestupu, alebo s jedným prestupom do celého Švédska.

Stanica metra sa nachádza priamo v jedinej príletovej hale. Na cestu do Švédska použite trať číslo 1.

 • Čas cesty do Malmö C: 25-30 minút
 • Cestovné: 135 sek
 • Frekvencia: 10-20 minút

Vlaky na trase do Malmö premávajú 24 hodín denne.

Najlacnejší lístok za 135 sek si kúpite v automate Skånetrafiken označenom švédskou vlajkou. Lístky na tie isté vlaky si môžete kúpiť v červených automatoch DSB, ale za vyššiu cenu 96 dkk.

Diaľkové vlaky a autobusy do Dánska

Priamo z letiska sa môžete dostať aj do iných dánskych miest bez prestupovania a s jedným prestupom na stanici Kodaň H sú spoje do celej krajiny neobmedzené.

Na cestu do Dánska použite podzemnú vlakovú stanicu v príletovom termináli, koľaj číslo 2.

Prípadne priamo na letisku zastavujú diaľkové autobusy spoločnosti Flixbus. Autobusová zastávka sa nachádza asi 150 metrov ďalej za zastávkou autobusu 5C do centra Kodane.

Ceny autobusov a vlakov sú pri kúpe vopred podobné, ale ak plánujete na poslednú chvíľu, autobusy bývajú výrazne lacnejšie.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.