Kodaň
Letisko Kodaň

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Kodaň

Prestup na letisku Kodaň

David Eiselt aktualizované 31. 8. 2023

Letisko Kodaň sa skladá z jednej budovy rozdelenej na 2 terminály. Príletová hala je spoločná pre oba terminály a otvára sa jedným východom smerom k metru, autobusom a vlakom.

Zobraziť hotely v blízkosti letiska Kodaň

Terminály sú označené číslami 2 a 3. Kedysi sa tu nachádzal terminál "Go" pre nízkonákladové letecké spoločnosti, ktorý už nie je v prevádzke. Rozdiel terminálov sa používa na odbavovacie pulty.

Ak cestujete s odbavenou batožinou alebo potrebujete fyzickú papierovú palubnú vstupenku, postupujte podľa odletovej tabule pri vstupe na letisko alebo podľa nasledujúceho kľúča:

  • Terminál 2 - všetky letecké spoločnosti okrem tých, ktoré sa odbavujú v termináli 3
  • Terminál 3 - SAS, Air Baltic, Alsie Express, DAT - Danish Air Transport, Icelandair, TAP Air Portugal, Wideroe

Pre ľahšiu orientáciu si pozrite mapu terminálov na webovej stránke letiska.

Bezpečnostné kontroly

Ak cestujete len s príručnou batožinou a máte vytlačenú palubnú vstupenku alebo ju máte v mobilnom telefóne, môžete sa vydať na bezpečnostnú kontrolu v ktoromkoľvek termináli. Oba vedú do spoločného tranzitného priestoru so všetkými bránami.

Použite variabilné značky, ktoré vám naznačia približný čas čakania na jednotlivých bezpečnostných kontrolách. Ak je čakacia doba na vzdialenejšom kontrolnom stanovišti kratšia o viac ako 10 minút, oplatí sa ísť na druhý terminál.

Letisko v Kodani je povestné náhlymi veľmi dlhými čakacími dobami na bezpečnostné kontroly.

Najmä v rannej špičke (medzi 5:30 a 7:00) môže byť rad dlhý až 45 minút. Letisko neumožňuje priplatiť si za službu rýchlej kontroly pre všetkých cestujúcich, preto vždy príďte aspoň 2 hodiny pred odletom.

Tranzitná zóna

Priestor za bezpečnostnou kontrolou je spoločný pre oba terminály a je rozdelený na niekoľko častí. Brány sú označené písmenami A, B, C, D, E, F.

Odlety do krajín mimo schengenského priestoru sú vždy od brán C15-C40, D101-D104 alebo F101-F105, ku ktorým sa dostanete cez pasovú kontrolu. Niekedy sa môžu tvoriť fronty dlhšie ako 30 minút.

Ak letíte do krajiny mimo schengenského priestoru, pre istotu buďte na letisku 2,5 hodiny pred odletom.

Konkrétne čísla odletových brán sa v Kodani objavia približne 45-65 minút pred odletom. Dovtedy ste nútení tráviť čas v centrálnej oblasti s obchodmi, reštauráciami a minimom miest na sedenie.

Prestup medzi letmi

Letisko Kodaň je veľmi jednoduché letisko na prestupy. Pri prestupovaní nemusíte riešiť rôzne terminály, všetky brány sú v spoločnom priestore.

Vzdialenosti nie sú veľké, ale na letisku chýbajú pohyblivé chodníky (travelátory), takže z jedného konca terminálu na druhý sa dostanete pešo za 15 minút.

Čas prestupu je vždy čas uvedený na vašej letenke, ak cestujete na základe jednej rezervácie. V Kodani môžete zvyčajne prestúpiť približne za 30 minút.

Existujú tri typy prestupov:

  • Schengen -> Schengen: neprechádzate žiadnou kontrolou. Z lietadla vystúpite priamo do odletovej zóny, kde stačí na tabuli nájsť číslo brány prestupujúceho letu.
  • Schengen -> Non-Schengen: prechádzate len cez pasovú kontrolu. Z lietadla opäť vystúpite priamo do odletovej zóny, kde očakávate prípojný let od brán C, D alebo F.
  • Non-Schengen -> akýkoľvek let: bez ohľadu na to, kam budete pokračovať, vždy musíte prejsť špeciálnou tranzitnou bezpečnostnou kontrolou, kde nie sú príliš dlhé rady. Vo všetkých prípadoch prechádzate aj pasovou kontrolou.

Oficiálne informácie, otázky a odpovede týkajúce sa prestupu medzi letmi nájdete na webovej stránke letiska.

Avatar uživatele
David Eiselt

David je zakladateľom a CEO spoločnosti Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 302 letov a 49 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.