Doprava z letiska Antigua

Antigua a Barbuda

Priamo na letisko nejazdí žiadna verejná doprava a väčšina cestujúcich odchádza buď dohodnutým hotelovým transferom, taxíkom alebo prenajatým autom.

Požičovňa áut

Na letisku je niekoľko známych požičovní áut (Avis, Hertz, Thrifty atď.), ktoré sa nachádzajú v nízkej budove pred starým terminálom. Väčšina cestujúcich prichádza do nového terminálu, z ktorého nevedie k požičovniam áut žiadne značenie. Vyjdite z letiskovej haly a odbočte doľava. Stačí zahnúť za roh, prejsť 100 metrov k starému terminálu a uvidíte požičovne.

Ceny za prenájom menšieho auta na týždeň v hlavnej sezóne (december až apríl) sa pohybujú okolo 400 usd. Mimo sezóny si môžete prenajať auto na týždeň aj za 350 usd.

Dôrazne odporúčame rezervovať si auto v dostatočnom predstihu. Kapacita miestnych požičovní je malá a stáva sa, že autá sú vypredané aj 3 mesiace pred plánovanou cestou.

Na Antigue a Barbude jazdite vľavo.

Podrobné informácie o jazde na ostrove nájdete v sprievodcovi jazdou po Antigue a Barbude.

Taxi

Oficiálne stanovište taxíkov sa nachádza pred príletovou halou nového terminálu a je označené žltou značkou "Taxi Dispatcher". Ceny z letiska sú pevné a platba sa zvyčajne uskutočňuje len v hotovosti, ale môže sa uskutočniť aj v amerických dolároch.

  • St John's - 12 usd
  • Jolly Harbour - 25 usd
  • Dickenson Bay - 17 usd
  • English Harbour, Falmouth, Old Road, Urlings, Half Moon Bay - 32 usd
  • Long Bay - 29 usd

Autobus

Najbližšia autobusová zastávka sa nachádza na ulici Main Street asi 350 metrov od terminálu v blízkosti čerpacej stanice (pozri google.com/maps). Po tejto ulici premáva linka 42, ktorá končí na východnej autobusovej stanici v St. Autobus nejazdí priamo k terminálu a nie je vhodnou formou dopravy pre cestujúcich s veľkou batožinou.

Okrem toho autobusy nie sú skutočné autobusy, len minivany alebo malé dodávky s veľmi stiesneným priestorom.

Lístok stojí 2,25 xcd a platí sa v hotovosti vodičovi pri výstupe, ak cestujete v smere na letisko. V opačnom smere sa platí pri nástupe.

Autobusy na ostrove nemajú pravidelný cestovný poriadok a vychádzajú, keď sa naplnia. Linka 42 premáva približne 1 - 2 krát za hodinu. Ráno a popoludní môžu byť až 3 spoje za hodinu.

Viac informácií o cestovaní po ostrove nájdete v našom sprievodcovi po Antigue a Barbude.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.