Antigua a Barbuda
Letisko Antigua V. C. Bird

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Antigua

Prestup na letisku Antigua

Krystof Hajek aktualizované 2. 9. 2023

Letisko má 2 terminály. Väčší moderný terminál na ľavej strane letiska sa používa na väčšinu medzinárodných letov. Táto budova je veľká, priestranná a veľmi prehľadná.

Príletová hala sa nachádza na pravej strane terminálu, odbavovacie pulty na ľavej strane a bezpečnostná kontrola na prvom poschodí.

Malý starý terminál sa nachádza pod kontrolnou vežou a slúži niektorým menším leteckým spoločnostiam lietajúcim na okolité ostrovy.

Terminál nie je označený na letenke a nenájdete ho ani na odletových tabuliach. Ak sa na obrazovke odletov zobrazujú odbavovacie pulty 28 až 39, musíte ísť do starého terminálu. Všetky ostatné čísla prepážok nájdete v novom termináli.

Prestup medzi letmi

Letisko je jedným z pomerne dôležitých prestupných uzlov v rámci karibskej oblasti.

Na Antigue sa často prestupuje na ceste z južných karibských ostrovov (Barbados, Svätá Lucia, Dominika) na severné ostrovy (Svätý Martin, Tortola, Turks a Caicos).

Ak máte oba lety v rámci jednej rezervácie (prestup garantuje letecká spoločnosť), neopustíte tranzitný priestor a vaša batožina bude preložená automaticky. Počas prestupu neprechádzate pasovou kontrolou, ale iba bezpečnostnou kontrolou.

Ak prestupujete na lety, ktoré sa uskutočňujú zo starého terminálu (typické destinácie sú Montserrat, Barbuda alebo Anguilla), musíte vždy prejsť cez imigračnú kontrolu, vyzdvihnúť si batožinu a prejsť na starý terminál.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.