Amsterdam
Letisko Amsterdam Schiphol

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Amsterdam

Hotely v blízkosti letiska Amsterdam

Krystof Hajek aktualizované 16. 2. 2024

Letisko Schiphol má vysoký počet transferových cestujúcich, pričom mnohé transfery zahŕňajú dlhé nočné čakanie. Letecké spoločnosti už nepokrývajú hotely ako súčasť letenky.

Okrem toho veľký počet letov odlieta veľmi skoro ráno. V oboch prípadoch je ideálne rezervovať si hotel v blízkosti terminálu.

Hotely v blízkosti terminálu

V tranzitnej zóne určenej len pre cestujúcich (za bezpečnostnou kontrolou) nájdete tranzitný hotel YOTELAIR. Výhodou je, že vôbec nemusíte opustiť budovu letiska, nevýhodou sú mini izby (skôr kóje) a vysoké ceny od 200 eur za noc.

Hotely v pešej vzdialenosti

V okruhu 5 až 10 minút chôdze od terminálu nájdete klasické prémiové hotely priamo v areáli letiska s cenami od 190 eur do 230 eur za noc v 2-lôžkovej izbe.

Lacné hotely v okolí (doprava zdarma)

V neďalekom meste Hoofddorp potom nájdete desiatky ďalších hotelov miestnych a medzinárodných značiek. Ceny tých najlacnejších sa pohybujú od 100 eur do 150 eur. Vyberáme hotely s bezplatným súkromným transferom z letiska.

  • Bastion Hotel 4* - 5 minút cesty, najlacnejší hotel v blízkosti letiska
  • Best Western Plus 4* - 5 minút od hotela
  • Ibis Schiphol 3* - 10 minút od hotela, výhodný hotel aj na cestovanie do centra Amsterdamu, keďže expresný autobus 397 zastavuje priamo pred ním

Zastávka všetkých hotelových autobusov sa nachádza priamo pred terminálom a je označená číslom A9-13.

Hotely v centre v blízkosti železničných staníc

Ak sa chcete ubytovať v centre Amsterdamu, ale zároveň v blízkosti vlakovej stanice na letisko, odporúčame vám tieto hotely:

 
Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.