Wizz Air vernostný program

Wizz Air - Airbus A320

Spoločnosť Wizz Air ponúka predplatné pre častých cestujúcich, ktoré vás oprávňuje na zľavy na lety a odbavenú batožinu. Výhodou je, že zakúpenie tohto členstva sa vám môže oplatiť už pri prvom lete.

Wizz Discount Club

Za jednorazový poplatok môžete získať zľavy na letenky na jeden rok pre vás a vašich spolucestujúcich. Wizz Discount Club (WDC) má dve možné členstvá, ktoré sa líšia počtom cestujúcich, ktorí môžu získať zľavu na jednu rezerváciu.

Koľko stojí členstvo

Cena členstva závisí od typu, ktorý si vyberiete. Na výber sú dve, a to štandardné alebo skupinové. Štandardné vás oprávňuje na zľavy pre vás a jedného spolucestujúceho. Skupinové členstvo sa uplatňuje pri cestovaní väčšej skupiny, celkovo až 6 osôb.

Štandardné členstvo Člen + 1 spolucestujúci 39,99 eur
Skupinové členstvo Člen + 5 spolucestujúcich 69,99 eur

Zľavy na letenky platia len vtedy, keď člen WDC kupuje letenky pre seba a ostatných v rámci tej istej rezervácie.

Koľko ušetrím

Zľavy sú k dispozícii na letenky aj odbavenú batožinu. Na letoch ušetríte 10 eur a na zapísanej batožine s hmotnosťou 20 kg alebo 30 kg ušetríte 5 eur za kus na let.

  • zľava na letenku 10 eur
  • zľava na batožinu 5 eur

Je dôležité poznamenať, že zľava sa vzťahuje na jednosmerný let. Ak letíte napríklad do Ríma a späť, ušetríte 20 eur na jednorazových letenkách.

Zľavy na letenky sa vzťahujú len na lety, ktoré sú drahšie o 20 eur.

Kedy sa oplatí kúpiť si členstvo

Jednoduchá matematika ukazuje, že kúpa členstva sa vám oplatí takmer kedykoľvek pri prvej ceste.

Príklad. Na jednej jednosmernej letenke ušetríte 10 eur, to sú štyri jednosmerné lety, a teda 40 eur možnej úspory. Kúpa členstva stojí 40 eur. Nezaplatíte ani euro navyše, ale máte možnosť kúpiť si zľavnené letenky na ďalších 365 dní. Členstvo trvá 1 rok, ale môžete si kúpiť letenky na akýkoľvek dátum.

Ako si kúpiť členstvo

Pri výbere letov , budete mať možnosť vybrať si štandardnú cenu alebo klubovú cenu. Kliknutím na klubovú cenu vás systém automaticky navedie na nákup členskej položky. V tomto okamihu máte nárok na zľavnené letenky.

Oficiálne informácie nájdete na stránke wizzair.com.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.