Wizz Air meškajúce a zrušené lety

Wizz Air - Airbus A320

Bol váš let spoločnosti Wizz Air zrušený alebo meškal 2 hodiny alebo viac? Potom máte nárok na odškodnenie až do výšky 600 eur na osobu.

O odškodnenie môžete požiadať priamo leteckú spoločnosť alebo jednoducho a bezplatne špecializované agentúry.

Požiadajte o odškodnenie

Odškodnenie podľa nariadenia ES č. 261 sa vzťahuje na všetky lety prevádzkované spoločnosťou Wizz Air.

Výnimkou je špeciálne vytvorená jednotka Wizz Air Abu Dhabi, ktorá formálne sídli v Spojených arabských emirátoch. Lety tejto leteckej spoločnosti (kód letenky "5W") podliehajú odškodneniu len pri odlete z letiska v rámci EÚ.

Oneskorený let so spoločnosťou Wizz Air

Ak máte na letisku odletu meškanie 2 hodiny alebo viac, spoločnosť Wizz Air vám musí poskytnúť bezplatné občerstvenie úmerné dĺžke meškania.

Ak je dĺžka meškania na príletovom letisku 3 hodiny alebo viac, máte nárok aj na finančnú náhradu vo výške 250 eur až 600 eur v závislosti od vzdialenosti medzi oboma letiskami.

Nárok na finančnú kompenzáciu máte len v prípade, že meškanie zavinila spoločnosť Wizz Air. Viac informácií nájdete v časti Odškodnenie za meškanie letu.

Vzdialenosť Zdržanie Odškodnenie
do 1 500 km 3h+ 250 eur
1 500 až 3 500 km 3h+ 400 eur
nad 3 500 km 3h+ 300 eur
nad 3 500 km 4h+ 600 eur

Zrušený let s Wizz Air

Ak spoločnosť Wizz Air zruší váš let viac ako 14 dní pred odletom, máte nárok na bezplatnú zmenu dátumu alebo vrátenie pôvodnej ceny letenky.

Ak je však váš let zrušený menej ako 14 dní pred odletom, máte automaticky nárok aj na finančnú náhradu do výšky 600 eur.

Aj v tomto prípade vám odškodnenie prináleží len vtedy, ak let zruší letecká spoločnosť, a nie z dôvodu nepredvídaných okolností.

Viac informácií o tom nájdete v článku Odškodnenie za zrušenie letu.

Kde môžete požiadať o odškodnenie

Spoločnosť Wizz Air má špeciálny kontaktný formulár na kompenzáciu na adrese wizzair.com/refunds-and-compensations.

Letecké spoločnosti sa však často snažia vyhnúť odškodneniu a celú žiadosť o odškodnenie preťahujú ignorovaním a klamstvom, preto sa obráťte priamo na agentúru.

Získajte až 600 eur

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.