Wizz Air batožina

Wizz Air - Airbus A320

Spoločnosť Wizz Air štandardne ponúka jedno malé príručné batožinu. Ďalšia batožina a batožinové limity závisia od vybraných doplnkových služieb alebo drahších leteniek.

Príručná batožina

Každý cestujúci, ktorý cestuje so spoločnosťou Wizz Air, má nárok na 1 kus príručnej batožiny zdarma. Táto batožina je klasifikovaná ako menšia a musí byť umiestnená pod sedadlom pred vami. Rozmery sú nasledovné:

  • 40 x 30 x 20 cm a 10 kg.

Ak vám táto batožina nestačí, môžete si kúpiť väčšiu príručnú batožinu alebo zapísanú batožinu.

Ešte nemáte rezervovaný hotel? Získajte zľavu na stránke booking.com

Väčšia príručná batožina

Cestujúci, ktorí si platia za službu Wizz Priority alebo si kupujú letenky WIZZ Go alebo WIZZ Plus & Flex, majú nárok na druhú príručnú batožinu. V takom prípade si so sebou môžete vziať ďalšiu batožinu s určenými rozmermi:

  • 55 x 40 x 23 cm a 10 kg.

Služba Wizz Priority zahŕňa nielen 2 príručné batožiny, ale aj prednostný nástup do lietadla, aby ste si mohli pohodlne umiestniť batožinu do horného koša.

Služba stojí približne 40 eur na cestujúceho a let. Konkrétna suma môže byť nižšia alebo vyššia v závislosti od vzdialenosti letu.

Alternatívou k druhej väčšej príručnej batožine je zapísaná batožina do 10 kg, ktorá vyjde o niečo lacnejšie.

Zapísaná batožina

V spoločnosti Wizz Air si každý cestujúci môže zakúpiť až 6 kusov zapísanej batožiny. Môžete si vybrať z nasledujúcich hmotnostných kategórií:

  • 10 kg
  • 20 kg
  • 26 kg
  • 32 kg

Upozorňujeme však, že každý cestujúci môže prepravovať maximálne 1 kus batožiny s hmotnosťou 10 kg alebo maximálne 6 kusov batožiny inej hmotnostnej kategórie.

Cena za 10 kg batožinu je približne 35 eur za let. Cena za 20 kg batožinu je približne 60 eur a cenový rozdiel medzi 26 kg a 32 kg batožinou nie je viac ako 5 eur. Konkrétna cena závisí od dĺžky trasy.

Rozmery zapísanej batožiny musia spĺňať nasledujúce hodnoty: 171 x 149 x 119 cm. Športové vybavenie, ako napríklad bicykel, lyže, golfový vak atď. je možné zakúpiť za cenu približne 45 eur za let.

Detské kočíky

Ak letíte s malými deťmi, máte automaticky nárok na prednostný nástup do lietadla spoločnosti Wizz Air. Bezplatne si môžete odbaviť aj detský kočík alebo autosedačku.

Každé dieťa do 2 rokov má nárok na príručnú batožinu s rozmermi 40 x 30 x 20 cm.

Kočík je potrebné priniesť k odbavovacej prepážke, ale potom ho môžete vziať cez bezpečnostnú kontrolu do lietadla a odovzdať ho personálu letiska. Po prílete si môžete kočík vyzdvihnúť priamo v lietadle alebo pri výdaji batožiny v oddelení pre nadrozmernú batožinu.

Preprava zvierat

S výnimkou asistenčných psov pre zrakovo postihnutých nie sú na palube lietadla spoločnosti Wizz Air povolené žiadne zvieratá.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.