Turkish Airlines služby počas letu

Turkish Airlines v Istanbule

Aké služby môžem očakávať počas letu a prestupu so spoločnosťou Turkish Airlines? Turkish Airlines je jednou z tých leteckých spoločností, ktoré sa starajú o svojich cestujúcich a radi ich rozmaznávajú. V lietadle a na letisku budete určite veľmi spokojní.

Občerstvenie na palube

Turkish Airlines je jednou z mála leteckých spoločností, ktoré zachovávajú bezplatné občerstvenie aj na kratších letoch z Istanbulu do Európy. Podáva sa ľahké občerstvenie a voda.

Na diaľkových letoch si zvyčajne môžete vychutnať 2 hlavné jedlá. Zvyčajne obed alebo večera, po ktorých nasleduje ľahké občerstvenie alebo raňajky.

IFE

Takzvaná zábava počas letu vás zabaví aj na letoch dlhších ako 10 hodín. K dispozícii je obrovský výber filmov, seriálov, dokumentov alebo hudobných či arkádových hier.

Palubný systém je úplne zadarmo.

Hotel počas prestupu

Cestujúci, ktorí prestupujú medzi letmi spoločnosti Turkish Airlines v Istanbule a majú oba lety na tej istej letenke, majú počas prestupu nárok na hotel zdarma. Musia byť splnené nasledujúce podmienky:

  • Medzi jednotlivými letmi musí byť viac ako 12 hodín,
  • medzi letmi nesmú byť žiadne predchádzajúce prestupy.

Ak spĺňate tieto podmienky, vyhľadajte na letisku recepciu hotela a požiadajte o ubytovanie. O ubytovanie môžete požiadať aj skôr prostredníctvom svojho predajcu leteniek.

Prehliadky v Istanbule

Letecká spoločnosť Turkish Airlines ponúka bezplatnú prehliadku Istanbulu aj pre cestujúcich s prestupom .

Záujemcovia o túto službu musia po prílete do tranzitnej zóny kontaktovať Turkish Airlines Hotel Desk na letisku. Cestujúci musia spĺňať niekoľko podmienok:

  • Záujemcovia musia cestovať na medzinárodných linkách s prestupom v Istanbule, ktoré musia byť na jednej letenke, napríklad Praha - Istanbul - Hongkong,
  • Prestup nesmie byť dlhší ako 24 hodín a kratší ako 6 hodín,
  • čas prehliadky sa pohybuje od 2,5 do 6 hodín.

Všetky informácie nájdete na webovej stránke Tour Istanbul.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.