Turkish Airlines odbavenie

Turkish Airlines v Istanbule

Na let spoločnosti Turkish Airlines sa môžete bezplatne odhlásiť na letiskovej prepážke, ale môžete sa odhlásiť aj rýchlejšie prostredníctvom kioskov alebo z pohodlia domova cez počítač či telefón.

Odbavenie na letisku

Pred každým letom sa môžete odbaviť priamo pri odbavovacej prepážke. Zvyčajne sa otvárajú 3 hodiny pred odletom a zatvárajú sa 45 minút pre vnútroštátne lety a 60 minút pre medzinárodné lety.

Ak však nemáte zapísanú batožinu, rýchlejšie a pohodlnejšie je odbaviť sa jedným z nasledujúcich spôsobov.

Kiosky na samoobslužné odbavenie

Samoobslužné kiosky nájdete na letisku v Istanbule aj inde. Pomocou PNR (6-miestneho kódu) vašej letenky alebo čísla elektronickej letenky nájdete svoju rezerváciu, naskenujete svoje pasy a necháte si vytlačiť palubné vstupenky.

Potom prejdete bezpečnostnou kontrolou priamo k odletovej bráne.

Online odbavenie

Najpohodlnejší spôsob odbavenia je online. Na telefóne alebo počítači prejdite na stránku turkishairlines.com, kliknite na Check-in a zadajte svoje priezvisko a PNR kód, ktorý nájdete v e-maile s rezerváciou letenky. Po niekoľkých kliknutiach budete mať letenku v telefóne a môžete sa ňou preukázať na letisku.

Prípadnú batožinu na rýchle odbavenie si odložte pri priehradkách označených ako Baggage Drop-off.

Výber sedadla

V niektorých prípadoch môžete mať možnosť vybrať si konkrétne sedadlá počas odbavenia. Všetko závisí od tarify letenky, ktorú ste si zakúpili.

Pri najlacnejšej letenke EcoFly si môžete za príplatok vybrať konkrétne miesto v lietadle. Výber miesta je však možné vykonať len do 6 hodín pred odletom, potom vám bude automaticky pridelené miesto bez možnosti zakúpenia konkrétneho sedadla.

Pri ostatných tarifách si môžete za príplatok zakúpiť lepšie miesta v prednej časti kabíny alebo pri núdzových východoch. V čase od 6 do 1,5 hodiny pred odletom si môžete bezplatne vybrať štandardné sedadlo v lietadle.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.