Turkish Airlines batožina

Turkish Airlines v Istanbule

Spoločnosť Turkish Airlines ponúka dve príručné batožiny na jednu letenku a v závislosti od typu trasy aj limit na zapísanú batožinu, ktorý môže byť obmedzený počtom kusov alebo celkovou hmotnosťou.

Príručná batožina

Cestujúci, ktorí cestujú so spoločnosťou Turkish Airlines, si môžu vziať na palubu 2 kusy príručnej batožiny nasledujúcich rozmerov bezplatne, bez ohľadu na tarifu:

  • V prípade, že sa jedná o príručnú batožinu srozmermi 55 x 40 x 23 cm a hmotnosťou 8 kg.
  • 40 x 30 x 15 cm a 4 kg

Ak letíte v biznis triede, máte nárok aj na jednu ďalšiu väčšiu príručnú batožinu zdarma.

Ešte stále nemáte hotel? Zľavy na Booking.com

Zapísaná batožina

Nárok na zapísanú batožinu sa odvíja od ceny letenky. Nie všetky tarify zahŕňajú zapísanú batožinu a najlacnejšie tarify často zapísanú batožinu nezahŕňajú.

Napríklad pri letoch v rámci Európy si môžete vybrať z troch taríf v ekonomickej triede, a to:

  • EcoFly - 0 kg
  • ExtraFly - 23 kg
  • PrimeFly - 30 kg

Koncepcia hmotnosti

Väčšina letov v rámci Európy spadá pod hmotnostný koncept, v rámci ktorého môže každý cestujúci prepravovať ľubovoľný počet batožín do maximálnej celkovej hmotnosti.

K dispozícii máte napríklad letenky s batožinou do 20 kg. Buď si odbavíte jednu batožinu s hmotnosťou 20 kg, alebo si odbavíte 2 batožiny, pričom jedna váži 15 kg a druhá 5 kg.

Koncept kusov

Na druhej strane, pri letoch do Ameriky alebo Afriky sa zvykne uplatňovať kusový koncept. Pri letoch do USA tak zvyčajne dostanete 2 kusy batožiny, každý s hmotnosťou do 23 kg. Viac ako jeden kus si nemôžete bezplatne odbaviť.

Konkrétne limity batožiny v každom prípade uvidíte pri kúpe letenky, a to buď na webovej stránke leteckej spoločnosti, alebo na inom vyhľadávači letov.

Batožina navyše

Dodatočná zapísaná batožina sa počíta podľa hmotnosti. Ak si chcete pridať batožinu, za každé 3 kg zaplatíte 9 eur. Takže napríklad pridanie jednej batožiny s hmotnosťou 21 kg vás bude stáť 63 eur.

Preto sa vždy oplatí kúpiť si letenku so započítanou zapísanou batožinou.

Detské kočíky a batožina pre deti

Pri cestovaní s malými deťmi do 2 rokov máte nárok na bezplatnú prepravu príručnej batožiny, zapísanej batožiny a skladacieho kočíka.

Batožinové limity pre deti do 2 rokov sú nasledovné:

Zapísaná batožina Príručná batožina
Vnútroštátne lety 10 kg 1 kus / 8 kg
Medzinárodné lety 10 kg + detský kočík 1 kus / 8 kg
Lety do USA 23 kg + kočík 1 kus / 8 kg

Pre deti staršie ako 2 roky platia rovnaké batožinové limity ako pre dospelých.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.