Norwegian batožina

Nórsky

Spoločnosť Norwegian Air Shuttle má pomerne prísne pravidlá týkajúce sa batožiny a na palubu si môžete bezplatne vziať len veľmi malý batoh.

Príručná batožina

Akú veľkú príručnú batožinu si môžete vziať zadarmo v rámci najnižšej tarify LowFare?

  • 38 x 30 x 20 cm - rozmery bezplatnej príručnej batožiny pre všetkých

Väčšiu príručnú batožinu s rozmermi 55 x 40 x 23 cm si môžete zakúpiť za 10 až 20 eur v závislosti od dĺžky trasy. Celková hmotnosť nesmie presiahnuť 10 kg. Pridaním väčšej príručnej batožiny získate aj prednostný nástup do lietadla.

Dve príručné batožiny s rozmermi 55 x 40 x 23 cm a 38 x 30 x 30 cm sú automaticky zahrnuté, ak si zakúpite drahšie tarify LowFare+ alebo Flex.

Ak k letenke potrebujete len druhú príručnú batožinu navyše a nepotrebujete cestovať s veľkou zapísanou batožinou, je vždy výhodnejšie zakúpiť si najnižší tarif LowFare a potom pridať druhú príručnú batožinu v druhom kroku procesu rezervácie. Bude to lacnejšie ako kúpa letenky LowFare +

Pri všetkých tarifách je možné bezplatne si vziať ďalšiu malú plastovú tašku z letiskových obchodov.

Zapísaná batožina

Zapísaná batožina je zahrnutá len v cene vyšších tarifov LowFare + a Flex a musí vážiť maximálne 23 kg. Ak si ju potrebujete kúpiť samostatne k najnižšiemu tarifu, zaplatíte od 10 do 50 eur v závislosti od vzdialenosti letu.

Pridanie zapísanej batožiny k tarife LowFare stojí od 20 eur do 40 eur v závislosti od konkrétnej trasy.

Ak potrebujete len odbavenú batožinu a stačí vám len jedno malé príručné, zakúpte si najnižšiu tarifu LowFare a v druhom kroku k nej pridajte odbavenú batožinu.

Ak však chcete cestovať s odbavenou batožinou a 2 príručnými batožinami a prípadne si ešte rezervovať konkrétne miesto pri okne, vždy bude lacnejšie kúpiť si hneď tarifu LowFare+.

Batožina pre deti

Pravidlá spoločnosti Norwegian týkajúce sa batožiny pre deti sú pomerne prísne. Deti do 2 rokov, ktoré sedia na vašich kolenách, nemajú povolenú žiadnu vlastnú batožinu. Malá taška s detskou výživou je však tolerovaná bezplatne (veľkosť nie je špecifikovaná, ale taška by nemala byť väčšia ako priemerná malá dámska kabelka).

Pre deti vo veku od 2 rokov platia bežné podmienky zakúpeného cestovného.

Detský kočíka podsedák sa môžu vždy prepravovať bezplatne ako zapísaná batožina pre všetky deti do 11 rokov.

Kočík môžete vziať cez bezpečnostnú kontrolu a do lietadla, kde ho obsluha umiestni do batožinového priestoru lietadla. Opäť vám bude vydaný hneď po opustení lietadla, nie pri batožinovom páse.

Ostatná batožina

Letecká spoločnosť prepravuje mačky a psy len za poplatok 38 až 65 EUR, a to len na letoch v rámci schengenského priestoru.

Športové vybavenie (lyže, bicykle, golfové palice) je možné prepravovať za poplatok približne 35 €, vždy je lacnejšie rezervovať si ho online.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.