Czech Airlines batožina

CSA ATR-72 s 95. výročím

Každý cestujúci, ktorý cestuje so spoločnosťou Czech Airlines, má nárok na jednu príručnú batožinu štandardnej veľkosti. Tá je bezplatná len pri tarifách Plus a vyšších.

Nasledujúca tabuľka poskytuje prehľad pravidiel pre batožinu. Podrobný opis prípustných množstiev batožiny nájdete nižšie.

Lite Plus Flex Business Lite Business
osobná taška (40x30x15 cm) x 1 kus 1 kus 1 kus 1 kus
príručná batožina (55x45x25 cm) 1 kus 1 kus 1 kus 2 kusy 2 kusy
Zapísaná batožina x 23 kg 23 kg 2x 32 kg 2x 32 kg

Príručná batožina

Bez ohľadu na zakúpený cestovný lístok máte nárok na 1 kus príručnej batožiny zdarma s nasledujúcimi rozmermi:

  • 55 x 45 x 25 cm a 8 kg

Cestujúci s tarifou Plus a vyššou si môžu vziať na palubu aj menšiu osobnú tašku s rozmermi 40 x 30 x 15 cm a hmotnosťou 3 kg.

Odbavená batožina

Odbavená batožina do 23 kg je pre cestujúcich s tarifami Plus a Flex bezplatná. Cestujúci s tarifami Business Lite a Business si môžu vziať so sebou dva kusy batožiny, každý s hmotnosťou 32 kg.

Ak si potrebujete zakúpiť batožinu, či už k už bezplatnej batožine, alebo ju pridať k tarife Lite, stojí to 750 czk alebo 31 eur za let. Batožinu si môžete zakúpiť v správe rezervácií na stránke csa.com/my-bookings.

Kočíky a batožina pre deti

Pravidlá prepravy batožiny pre deti staršie ako 2 roky sa riadia zakúpenou tarifou letenky.

Deti mladšie ako 2 roky majú nárok na prepravu batožiny do 10 kg, ak má dospelý zakúpenú letenku v tarife Plus alebo vyššej. Príručná batožina pre deti do 2 rokov nie je povolená.

Kočíky pre malé deti sa prepravujú bezplatne.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.