Austrian Airlines odbavenie

Austrian Airlines

Austrian Airlines je klasický sieťový dopravca a na letisku ponúka bezplatné odbavenie.

Odbavenie na letisku

Odbavenie na letisku je bezplatné na všetkých letiskách, na ktoré Austrian lieta. Otváracie a zatváracie hodiny prepážok sa výrazne líšia v závislosti od destinácie. V Európe očakávajte, že prepážky sa otvoria 2 hodiny a zatvoria 45 minút pred odletom.

Na letisku Viedeň sú prepážky spoločnosti Austrian Airlines otvorené 24 hodín denne pre všetky lety.

Ešte nemáte hotel? Využite zľavy na Booking.com

Samoobslužné registračné prepážky

Na vybraných letiskách sú k dispozícii aj samoobslužné odbavovacie pulty, a to na palubné lístky aj na odbavenie batožiny.

Online odbavenie

Internetové odbavenie je možné už 47 hodín pred odletom. Pri odletoch z USA sa môžete online odhlásiť 24 hodín pred odletom.

Vytlačíte si palubnú vstupenku a na letisku prejdete priamo cez bezpečnostnú kontrolu. Ak máte batožinu, odovzdáte ju pri priehradke na odovzdanie batožiny.

Najrýchlejšou možnosťou je použiť mobilné odbavenie stiahnutím aplikácie Austrian. Palubné vstupenky si nemusíte tlačiť, stačí na letisku naskenovať QR kód.

Výber sedadla

Pri zakúpení základnej tarify Economy Light je výber konkrétneho miesta v lietadle spoplatnený.

Ceny sú pomerne vysoké a začínajú sa na 14 eur pri európskych letoch a 25 eur pri diaľkových letoch. Ak si miesto nevyberiete, bude vám pridelené náhodne a bezplatne.

Druhá najlacnejšia tarifa, Economy Classic, už zahŕňa bezplatný výber konkrétneho sedadla a v mnohých prípadoch môže byť výhodnejšia, ak si chcete vybrať vlastné miesto. Okrem toho je v cene zahrnutá aj zapísaná batožina.

Ak cestujete s viac ako jednou osobou, systém vám zámerne neurčí miesto.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.