Austrian Airlines meškajúce a zrušené lety

Austrian Airlines

Bol váš let so spoločnosťou Austrian Airlines zrušený alebo meškal 2 hodiny alebo viac? Potom máte nárok na odškodnenie až do výšky 600 eur na osobu.

O odškodnenie môžete požiadať priamo leteckú spoločnosť alebo jednoducho a bezplatne špecializované agentúry.

Požiadajte o odškodnenie

Odškodnenie podľa nariadenia ES č. 261 sa vzťahuje na všetky lety prevádzkované spoločnosťou Austrian Airlines.

Oneskorený let s Austrian Airlines

Ak dôjde k meškaniu letu pri odletovej bráne o 2 hodiny alebo viac, Austrian Airlines vám musí poskytnúť bezplatné občerstvenie úmerné dĺžke meškania.

Ak je dĺžka meškania na príletovom letisku 3 hodiny alebo viac, máte nárok aj na finančnú náhradu vo výške 250 eur až 600 eur v závislosti od vzdialenosti medzi oboma letiskami.

Nárok na finančnú kompenzáciu máte len v prípade, že meškanie zavinila spoločnosť Austrian Airlines. Viac informácií si môžete prečítať v článku Odškodnenie za meškanie letu.

Vzdialenosť Zdržanie Odškodnenie
do 1 500 km 3h+ 250 eur - prihláška online
1 500 až 3 500 km 3h+ 400 eur - prihláška online
nad 3 500 km 3h+ 300 eur - prihláška online
nad 3 500 km 4h+ 600 eur - prihláška online

Zrušený let s Austrian Airlines

Ak spoločnosť Austrian Airlines zruší váš let viac ako 14 dní pred odletom, máte nárok na bezplatnú zmenu dátumu alebo vrátenie pôvodnej ceny letenky.

Ak je však váš let zrušený menej ako 14 dní pred odletom, máte automaticky nárok aj na finančnú náhradu do výšky 600 eur.

Aj v tomto prípade vám odškodnenie prináleží len vtedy, ak let zruší letecká spoločnosť, a nie z dôvodu nepredvídaných okolností.

Kde môžete požiadať o odškodnenie

Austrian Airlines má špeciálnu kontaktnú stránku na podávanie žiadostí o vrátenie peňazí a kompenzáciu na adrese austrian.com/at/en/contact-form-refund.

Spoločnosť je známa svojím férovým prístupom k zákazníkom a bezproblémovým vyplácaním kompenzácií. Ak sa aj napriek tomu domnievate, že máte nárok na odškodnenie a letecká spoločnosť vašu žiadosť zamietla, obráťte sa na špecializovanú agentúru na vymáhanie pohľadávok.

Získajte až 600 eur

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.