Prestup na letisku Tel Aviv

Jeruzalem

Letisko má dva terminály - 1 a 3. Tieto dve budovy sú oddelené a nachádzajú sa približne 2 km od seba. Nemôžete medzi nimi chodiť pešo, ale iba bezplatným autobusom, ktorý premáva každých 15 minút z vlakovej stanice pri termináli 3.

Vyhľadávanie najlacnejších hotelov v Tel Avive

Terminál 1

Staršia a menšia budova je menej vybavená a slúži len odlietajúcim cestujúcim niektorých leteckých spoločností a domácim letom.

Všetky medzinárodné prílety smerujú do terminálu 3, takže prilietajúci cestujúci nemusia riešiť dopravu z terminálu 1 na vlaky a autobusy. Tie zastavujú len na zastávke T3.

Naopak, ak odlietate z terminálu 1 a neberiete si taxík, potom vás z vlakovej stanice na T3 do terminálu 1 prepraví bezplatný letiskový autobus (frekvencia 15 minút, premáva 24 hodín denne, 7 dní v týždni).

Pri vnútroštátnych letoch do Eilatu slúži terminál 1 aj ako príletový terminál.

Letecké spoločnosti na termináli 1

  • easyJet, Israir (len niektoré lety), Pegasus Airlines, Ryanair, Transavia, TUS Airways, Wizz Air (väčšina letov)
  • Arkia (len lety do Eilatu a Grécka)
  • El Al (len lety do Grécka)

Terminál 3

Väčší a modernejší terminál 3 slúži všetkým medzinárodným príletom a odletom väčšieho počtu leteckých spoločností.

Všetky stanice verejnej dopravy, všetky príletové pasové kontroly a všetky pásy na batožinu pre prilietajúcich cestujúcich sa nachádzajú v termináli 3.

Cestujúci leteckých spoločností, ktorí sa bežne odbavujú na odlety z terminálu 1, budú po prílete z lietadla okamžite presunutí do terminálu 3.

Letecké spoločnosti v termináli 3

  • všetky lety okrem vyššie uvedených na termináli 1

Bezpečnostná kontrola

Vzhľadom na zložitú geopolitickú situáciu v Izraeli sú bezpečnostné kontroly na letisku Tel Aviv prísnejšie ako inde.

Pri odlete prejdete 3 bezpečnostnými kontrolami .

  1. Rozhovor s bezpečnostným pracovníkom pri odbavovacích priehradkách (ak cestujete len s príručnou batožinou, sú tu špeciálne priehradky určené len pre vás).
  2. Štandardná bezpečnostná kontrola (prechod cez röntgenové rámy)
  3. Pasová kontrola

Pri prílete sú len 2 kontroly .

  1. Pasová kontrola
  2. Colná kontrola

Pred odletom do Izraela vás však neminie pohovor. Ak teda cestujete do Tel Avivu, dostavte sa na letisko odletu 2-3 hodiny pred odletom.

Kontrolného stanovišťa sa nemusíte obávať, len poctivo odpovedajte na otázky. Niektoré môžu znieť zvláštne, niektoré sa opakujú. Neznamená to však, že ste z niečoho podozrivý. Zamestnanci vás len skúšajú, či budete odpovedať podľa očakávania.

Prestup medzi letmi

V termináli 3 môžete prestúpiť cez tranzitný priestor bez toho, aby ste museli prejsť pasovou kontrolou. Postupujte podľa značiek "Medzinárodný transfer", ktoré vás prevedú cez jedno bezpečnostné stanovište.

Pri prestupe sa nevykonáva pasová kontrola.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.