Jeruzalem
Letisko Ben Gurion v Tel Avive

Všetko, čo potrebujete vedieť pred odletom alebo príletom na letisko Tel Aviv

Doprava z letiska Tel Aviv

Krystof Hajek aktualizované 24. 9. 2023

Na letisko Ben Gurion sa dostanete najmä modernou železničnou dopravou, ktorú dopĺňa niekoľko miestnych autobusových liniek.

TIP: Od piatka popoludnia (zvyčajne 2-3 hodiny pred západom slnka) do soboty večera (2-3 hodiny po západe slnka) nepremáva v Izraeli žiadna forma verejnej dopravy (autobusy, vlaky). V tomto období je možné použiť len taxíky, ktoré jazdia za príplatok.

Požičovňa áut

Na letisku sa nachádza mnoho stánkov s požičovňami áut vrátane nadnárodných značiek, ako sú Avis, Enterprise a Alamo.

Auto je najlepší spôsob, ako cestovať po prírodných krásach Izraela, ako je Mŕtve more alebo Negevská púšť. Najnižšie ceny za týždenný prenájom sa začínajú približne od 270 EUR.

Doprava do Tel Avivu

Do vyše 22 km vzdialeného najväčšieho izraelského mesta sa dostanete vlakom, autobusmi a taxíkmi. Vlaky zastavujú len pred terminálom 3, autobusy jazdia aj k terminálu 1.

Vyhľadajte najlacnejšie hotely v Tel Avive

Vlak

Vlak je najprehľadnejší spôsob dopravy a ponúkne najlepší pomer ceny a kvality. Vlaky z letiska do Tel Avivu premávajú 3 - 4 krát za hodinu.

Od piatka popoludnia do soboty večera vlaky nejazdia (časy sa líšia podľa západu slnka).

Lístky si môžete jednoducho zakúpiť v automate pred vchodom do stanice, ktorý sa nachádza priamo pred terminálom 3.

Vlaky do Tel Avivu odchádzajú z nástupišťa 2.

 • Čas cesty do Tel Avivu: 16 minút
 • Frekvencia: 6-24 minút
 • Cena: 9 ILS za jednu jazdu / 18 ILS celodenná a za všetky autobusy v Tel Avive
 • Prvý spoj z centra (HaShalom) - 5:39 (v sobotu do neskorého večera)
 • Posledný spoj z letiska - 00:01 (z piatka na sobotu nepremáva žiadny spoj)
 • Oficiálna webová stránka: www.rail.co.il

Vyhľadajte letisko pod názvom "Letisko Ben Gurion".

V Tel Avive sa nachádzajú 4 vlakové stanice:

 • HaHagana - v blízkosti centrálnej autobusovej stanice
 • HaShalom - v centre mesta
 • Savidor Center - v centre mesta
 • Univerzita - Tel Avivská univerzita

Taxi

Taxíky premávajú počas celého týždňa, vrátane obdobia od piatka popoludnia do soboty večera. Vyhnite sa taxikárom stojacim v príletovej hale a sledujte oficiálne značky.

Vyjdite pred terminál a pokračujte asi 150 metrov doľava.

Cena do centra Tel Avivu je približne 150 ILS a platí sa zvyčajne len v hotovosti. Počas šabatu býva cena medzi 250 ILS a . 290 ILS.

Aplikácie Uber, Bolt atď. tu nefungujú.

Autobus

Najlacnejšou dopravou priamo do centra a na pobrežie Tel Avivu je autobusová linka 449. V porovnaní s vlakom trvá autobus dlhšie (približne 40 minút), ale jazdí priamo do centra.

Frekvencia je len raz za hodinu a presné časy vrátane možnosti zakúpenia lístkov nájdete napríklad prostredníctvom aplikácie Hop on.

Cena lístka 5,90 ILS a okrem platby cez aplikáciu môžete použiť aj dopravnú kartu Rav Kav, ktorú si môžete kúpiť na letisku v príletovej hale.

Doprava do Jeruzalema

Viac ako 53 km vzdialený Jeruzalem je dostupný vlakom, autobusom, zdieľanými a bežnými taxíkmi. Všetky zastávky verejnej dopravy smerom do Jeruzalema sa nachádzajú len pri termináli 3.

Vyhľadávanie najlacnejších hotelov v Jeruzaleme

Vlak

Vlak je najprehľadnejší spôsob dopravy a ponúkne najlepší pomer ceny a kvality. Vlaky z letiska do Jeruzalema premávajú dvakrát za hodinu, ale v noci len raz.

Od piatka popoludnia do soboty večera vlaky nejazdia (časy sa líšia podľa západu slnka).

Lístky si môžete jednoducho zakúpiť v automate pred vchodom do stanice, ktorý sa nachádza priamo pred terminálom 3.

Vlaky do Jeruzalema odchádzajú z nástupišťa 1.

 • Čas cesty do Jeruzalema: 26 minút
 • Frekvencia: 30 minút
 • Cena: 18 ILS za jednu jazdu / 28 ILS celodenná a za všetky autobusy a električky v Jeruzaleme
 • Prevádzková doba - 24 hodín denne, 7 dní v týždni (od piatku do soboty popoludní vlaky nepremávajú)
 • Oficiálna webová stránka: www.rail.co.il

Vyhľadajte letisko pod názvom "Letisko Ben Gurion".

Taxi

Taxíky premávajú počas celého týždňa vrátane obdobia od piatka popoludnia do soboty večera. Vyhnite sa taxikárom stojacim v príletovej hale a sledujte oficiálne značky. Taxikári musia vždy používať taxameter.

Vyjdite pred terminál a pokračujte asi 150 metrov doľava.

Cena do centra Jeruzalema je približne 220 ILS a platí sa zvyčajne len v hotovosti. Počas šabatu býva cena medzi 420 ILS a . 430 ILS. V noci zaplatíte približne 290 ILS

Uber, Bolt atď. tu nepôsobia.

Sherut (zdieľaný taxík)

Zdieľané taxíky premávajú medzi letiskom a Jeruzalemom nepretržite, prevádzkuje ich spoločnosť Nesher, v Izraeli známa aj ako "šerut".

Dodávky sú pre približne 10 osôb a zvyčajne odchádzajú len vtedy, keď sú plné. Na odchod budete zvyčajne čakať približne 15 až 20 minút.

Všetky šeruty idú na centrálnu autobusovú a železničnú stanicu v Jeruzaleme, kde zaplatíte približne 45 ILS. Ak sa chcete nechať odviezť priamo do hotela, cena v rámci centra Jeruzalema bude z letiska približne 75 ILS.

Môžete platiť len v hotovosti.

Autobus

Alternatívou k vlaku bola lacnejšia autobusová linka č. 485 s cenou 12 ILS v jednom smere. Kedysi premávala nepretržite každú hodinu, ale teraz nahrádza vlak len v noci, ak je výluka na železnici.

Mapa verejnej dopravy

Pozrite si mapu všetkých vlakových a autobusových liniek z/do letiska Tel Aviv.

Ako platiť za lístky na verejnú dopravu?

Cestovné v Izraeli sa platí len prostredníctvom dopravnej karty Rav Kav alebo mobilnej aplikácie. Najrozšírenejšia je aplikácia Hop on.

Jednorazový papierový lístok si môžete kúpiť aj v automate, ale cestovné v autobusoch sa dá zaplatiť len cez aplikáciu alebo kartou Rav Kav. Bežný lístok si u vodiča kúpiť nemôžete.

Samotná karta Rav Kav sa oplatí 5 ILS a možno na ňu nabiť buď celodenný lístok pre danú oblasť, alebo rovnakú sumu (kredit), ktorá sa bude postupne odpočítavať.

Nevyužitý kredit nie je možné vrátiť.

Karta Rav Kav sa predáva v príletovej hale terminálu 3 v stánku "Informácie o verejnej doprave" alebo v automate v jej blízkosti.

Krystof Hajek

Krystof je šéfredaktorom na Cestee. Je tiež vášnivým cestovateľom, ktorý má na konte 574 letov a 73 navštívených krajín.

Niektoré z našich odkazov môžu byť partnerské odkazy, z ktorých môžeme získať províziu, ak si zakúpite službu. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.